Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Tanie kierunki życia prawdziwych nomadów

W czasach rosnącej popularności nomadycznego stylu życia, coraz więcej osób myśli, jak pozwolić sobie na takie funkcjonowanie bez konieczności obciążania swojego portfela. Dla tych, którzy pragną odkrywać świat, poznawać nowe kultury i krajobrazy, kluczowe staje się znalezienie tanich kierunków życia, które pozwolą na utrzymanie się w podróży bez zbytniego wydatku. Gdzie warto się udać, by zaspokoić swoją nieokiełznaną potrzebę podróży i móc też wygodnie pracować? Przedstawiamy tanie kierunki życia prawdziwych nomadów.

Orientalne klasyki to Indie, Tajlandia i Wietnam

Żadną nowością jest, iż Azja Południowo-Wschodnia od dawna przyciąga nomadów z całego świata. Dzieje się tak m.in. ze względu na swoją różnorodność kulturową, atrakcyjne ceny oraz bogactwo doświadczeń podróżniczych.

Indie słyną z tanich hosteli, pysznej kuchni i niezwykłych miejsc do odkrywania (chociażby niezapomniana, magiczna świątynia Tadż Mahal). W Tajlandii z kolei można zanurzyć się w pięknych plażach, magicznym Bangkoku i cieszącymi oko krajobrazami. To wszystko przy niskich kosztach życia. Wietnam, znany z urokliwych miast, bujnych pól ryżowych i wyśmienitej kuchni, również nie naruszy naszych finansów i pozwoli na pełnię doznań.

Bliżej, nie znaczy gorzej, czyli Bułgaria oraz Rumunia

Nie można zapominać też o naszym kontynencie. Również i tu znajdziemy ciekawe destynacje dla nomadów, którzy chcą podróżować po Europie bez nadmiernego wydawania pieniędzy.

W samej Bułgarii nie sposób ominąć piaszczystych plaż, a także pomniejszych wiosek obfitujących w lokalny folklor i tradycję. Przy tym warto pamiętać o niskich cenach wynajmu mieszkań i dobrych posiłkach (do spróbowania na pewno jest Gjuwecz!).

Rumunia, z bujnymi Karpatami i urokliwymi miasteczkami, również jest doskonałym miejscem dla osób szukających taniego życia i niezapomnianych przygód. Nie da się przejść obojętnie obok klimatycznej Transylwanii, oferującej pałace i zamki w średniowiecznych oprawach, a także niezwykle zapierającą dech w piersiach historię krwiożerczego Włada Palownika.

Przeczytaj także: Tanie kierunki dla cyfrowych nomadów

Dla miłośników latynoskiego klimatu: Kolumbia, Ekwador i Peru

Ameryka Południowa to kolejny kontynent, gdzie znajdują się tanie kierunki życia prawdziwych nomadów. Przyciąga ich swoją różnorodnością kulturową i przyrodniczą. Kolumbia, bogata w piękne plaże, kolorowe miasta, fascynującą kulturę i pasję do piłki nożnej, także oferuje atrakcyjne ceny dla podróżujących.

 

Ekwador, ze swoimi wulkanami, dżunglami i malowniczymi miasteczkami, zapiera dech w piersiach. Peru, z tajemniczymi lasami deszczowymi, serdecznymi mieszkańcami i licznymi miejscami do zwiedzania, również cieszy oko i portfel. Nie sposób nie ulec urokowi ukrytej perły Andów, jaką jest Machu Picchu. Jest doskonałym wyborem dla nomadów szukających przygód w przystępnej cenie.

Wszystkie te wspaniałe miejsca czekają na zagranicznych turystów, by powitać ich w swoich progach i dać im niezapomniane wrażenia. A to wszystko w przystępnej cenie. Dla osób pragnących odkrywać świat łącząc to z pracą, koszt podróży nie musi już spędzać snu z powiek, właśnie dzięki miejscom takim jak Wietnam, Rumunia czy Peru.

więcej ciekawych, inspirujących treści znajdziesz na Uzdalnieni.pl

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama