Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Krajowa Administracja Skarbowa spotkała się z uczniami Liceum Wisznickiego!

W Wisznickim Liceum im. Wł. Zawadzkiego odbyło się spotkanie Krajowej Administracji Skarbowej z uczniami. Funkcjonariusze uświadamiali młodych ludzi, że częste korzystanie z gier przyczynia się do uzależnień, problemów finansowych, czy wyizolowania społecznego.

Według KAS rozpowszechnianie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych zwiększa ryzyko uzależnienia od hazardu. Przekaz kampanii koncentruje się ma pokazaniu, że urządzanie gier hazardowych jest nielegalne i że można to zgłosić do KAS. 

Hazard jest szczególnie niebezpieczny dla młodych.

Nieświadomi zagrożenia młodzi ludzie traktują hazard w sieci jako niewinną formę rozrywki. Organizatorzy nielegalnych kasyn internetowych często oferują nowym graczom możliwość grania za darmo, aby w efekcie uzależnić od gry za pieniądze.

Częstym zjawiskiem jest również oferowanie nagród w postaci wirtualnych żetonów. Gracze mogą posługiwać się nimi podczas kolejnych gier. Witryny internetowe oferują ruletkę i pokera, a kolorowa grafika z realistycznym dźwiękiem i obrazem są bardzo atrakcyjne dla młodych osób. Bez znaczenia nie pozostają też emocje gracza związane z rywalizacją.

To wszystko sprawia, że hazard online, nawet bez pieniędzy, jest wciągający i ekscytujący.

 

 

Materiał: LO Wisznice
Opracowanie: 
Wiktoria Brygoła

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama