Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Sabotaż i procedury alarmowe w Małaszewiczach – służby mundurowe ćwiczyły reakcje na sytuacje kryzysowe (film) (galeria)

17 kwietnia przy siedzibie CARGOTOR Małaszewicze odbyły się ćwiczenia sprawdzające realizację procedur alarmowych w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych. W ćwiczeniach wzięły udział takie służby jak Państwowa Straż Pożarna, Straż Graniczna, Policja i Straż Ochrony Kolei.

Ćwiczenia przeprowadzone w Małaszewiczach miały na celu sprawdzenie realizacji procedur alarmowych w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych, procedur postępowania po zaistnieniu zdarzenia kolejowego oraz procedur postępowania kreślonych w „Planie zapewnienia bezpieczeństwa dla towarów niebezpiecznych wysokiego ryzyka (TWR) przewoźnika kolejowego i zarządcy infrastruktury.

To bardzo istotne spotkanie, które miało również na celu sprawdzenie współpracy i koordynacji działań służb uczestniczących w ćwiczeniach: Straży Ochrony Kolei, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Policji.

Organizatorzy ćwiczeń:
– EUROTRANS Sp. z o.o. – licencjonowany przewoźnik kolejowy
– CARGOTOR Sp. z o.o. – zarządca infrastruktury

Realizujemy dzisiaj ćwiczenia związane z realizację procedur bezpieczeństwa w spółce Eurotrans, która jest przewoźnikiem kolejowym oraz Cargotor, zarządcy infrastruktury. Są to ćwiczenia połączone w celu zapewnienia bezpieczeństwa przewozów towarowych. Inscenizacja dotyczy przewozu przesyłek niebezpiecznych, TWR, na przejściu granicznym w rejonie Małaszewicze. Przewiduje dokonanie sabotażu na przesyłkach niebezpiecznych przez obywatela obcego państwa, który okazuje swoje niezadowolenie z handlu prowadzonego ze wschodu. Chodzi o wojnę z Ukrainą – podaje szczegóły pełnomocnik zarządu ds. bezpieczeństwa przewozów kolejowych spółki Eurotrans Beata Makowska.

Scenariusz ćwiczeń:
Obcokrajowiec, który jest przeciwny prowadzonemu handlowi z jednym z krajów ościennych, postanowił zorganizować sabotaż w postaci wysadzenia wagonu z substancją niebezpieczną. Procedura przekazania informacji doprowadza do udziału w zdarzeniu kolejnych służb mundurowych, ewakuacji pracowników, zabezpieczenia terenu i ujęcia podejrzanego.

Obszerna galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Terespol
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama