Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wisznice: Uroczystość upamiętniająca rocznicę zbrodni katyńskiej

17 kwietnia 2024 r. uczciliśmy pamięć zamordowanych w Katyniu. Wśród nich Kierownika Szkoły Podstawowej w Horodyszczu por. Stefana Lesiuka. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Horodyszczu.

W Horodyszczu, gmina Wisznice, odbyła się uroczystość upamiętniająca 84. rocznicę zbrodni katyńskiej. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji osób pomordowanych w lasach katyńskich, którą sprawował ksiądz proboszcz w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Horodyszczu. Po mszy nastąpił uroczysty przemarsz pod pomnik, gdzie złożono kwiaty upamiętniając postać dawnego kierownika szkoły. Dalsza część programu odbyła się w szkole, gdzie wzruszający program artystyczny przedstawili uczniowie szkoły.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele samorządu, w tym Zastępca Wójta Gminy Wisznice Krzystof Biełuszka oraz Radna i Sołtys Horodyszcza Teresa Korszeń.

W 2007 roku Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Od tego czasu Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Horodyszczu corocznie upamiętnia kierownika szkoły okresu przedwojennego porucznika Stefana Lesiuka i innych wymordowanych w lasach katyńskich. Dziękujemy dyrekcji i całej społeczności szkolnej za tę inicjatywę oraz za krzewienie pamięci o zbrodni katyńskiej w młodym pokoleniu.

 

materiał: Gmina Wisznice
opracowanie: Jan Kowalski

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama