Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Czysta Krzna 2024 – blisko 50 wolontariuszy dba o czystość Międzyrzeca Podlaskiego (film)

Do akcji "Czysta Krzna 2024" w ramach ogólnopolskiej Operacji Czysta Rzeka przyłączyło się w Międzyrzecu Podlaskim blisko 50 wolontariuszy. Wspólnie z nimi obrzeża Krzny porządkuje 13 kwietnia zastępca burmistrza Paweł Łysańczuk.

Międzyrzec Podlaski już po raz szósty przyłączył się do akcji „Operacja Czysta Rzeka”. Celem inicjatywy jest uprzątnięcie koryta i brzegów przepływającej przez miasto rzeki Krzny.

Do wspólnego sprzątania przyłączyli się m.in. zastępca burmistrza miasta Międzyrzec Podlaski oraz kandydat na urząd burmistrza Paweł Łysańczuk oraz radni miasta nowej kadencji Jakub Leszczuk i Paulina Szczęśniak. W akcji również OSP Stołpno, Stowarzyszenie Elementum i przewodniczący młodzieżowej rady miasta Kacper Budrewicz.

Z roku na rok dołącza się coraz więcej ludzi do tej akcji. Myślę, że to fajna idea. Najważniejsze jest to, że z roku na rok obserwujemy coraz mniej śmieci nad rzeką. A o to nam chodzi. Bo nie chodzi o to, żeby chwalić się ilością zebranych śmieci i worków. Tak naprawdę chodzi nam o to, by ta nasza Krzna była czysta, piękna i przyjazna środowisku, a przede wszystkim, żeby można było miło nad nią spędzać czas – podkreśla zastępca burmistrza Paweł Łysańczuk.

Akcja zakończyła się zebraniem ok. 70 worków śmieci, co jest, ku radości wolontariuszy, dobrym wynikiem, bo okazuje się, że z roku na rok ta liczba spada – ludzie zostawiają coraz mniej śmieci. Na zakończenie wspólne ognisko, a każdy uczestnik dostał pamiątkowy dyplom i krzew – krzewuszkę.

Do akcji każdego roku włącza się wiele osób żywo zainteresowanych wyglądem i funkcjonalnością Międzyrzeca Podlaskiego. To miasto jest im bliskie i chcą zrobić wszystko, by było dla nich przyjazne. Samorząd dba o to, by rozwijać to miasto właśnie dla mieszkańców i spełniać oczekiwania, sportowe czy kulturalne. Pojawia się coraz więcej atrakcji i miejsc, w których można spędzić miło czas.

Mam taką ideę i chciałbym, żeby nasze miasto tam było odbierane, że miasto to są jego mieszkańcy. To nie budynki, drogi, kanalizacja, o sile miasta stanowi to, jak silne mamy społeczeństwo. Zauważyłem, że jeżeli robimy coś wspólnie z ludźmi, to potem też bardziej to szanujemy. To fajnie, że ludzie potrafią znaleźć czas, poświęcić swoją energię. Bardzo cieszy mnie to, że z roku na rok jest z nami coraz więcej dzieci, bo to od nich tak naprawdę zależy, jak to miasto będzie wyglądać za dziesięć, dwadzieścia i trzydzieści lat. Ale cieszy mnie też to, że znajdujemy coraz więcej firm prywatnych, które w tych naszych akcjach chcą uczestniczyć – stwierdza Paweł Łysańczuk.

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama