Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Leśna Podlaska: Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

9 kwietnia 2024 r. Zespół Szkół Centrum Kształcenia im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej gościł Panią Annę Marię Wesołowską sędzię z wieloletnim doświadczeniem w orzekaniu, znaną również z udziału w serialach dokumentalnych, związanych z zagadnieniami prawa.

Pani Anna Maria Wesołowska jest autorką cyklu felietonów o tematyce prawa publikowanych w „Dzienniku Łódzkim” skierowanych do młodzieży. Obecnie angażuje się w pracę z nastolatkami, popularyzując prawo, z którym należy zapoznawać się od najmłodszych lat.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie technikum klas 1-5 oraz nauczyciele. Tematem przewodnim było omówienie zagrożeń współczesnego świata: cyberprzemocy, hejtu, palenia marihuany, wyśmiewania się, rozbojów, niszczenia mienia, używanie wulgaryzmów. Pani sędzia podkreśliła także problem zagrożeń płynących z Internetu. Przestrzegała uczniów przed odpowiedzialnością karną za nieświadome umieszczanie drażliwych filmów czy zdjęć w Internecie, a także uświadomiła młodzieży, jakie mogą być konsekwencje, podejmowanych przez nich decyzji. Wytłumaczyła uczniom, gdzie przebiega granica pomiędzy żartem a wykroczeniem, wygłupem czy przestępstwem. Przytoczyła również przykłady zaczerpnięte z praktyki sędziowskiej. Pani Anna Maria Wesołowska wielokrotnie podkreślała, jak duże znaczenie w życiu każdego człowieka ma znajomość prawa.

Na zakończenie każdy miał możliwość zadania pytania, otrzymania autografu i zrobienia sobie pamiątkowej fotografii.

materiał: ZSCKR w Leśnej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Marta Rudowska ZSCKR w Leśnej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama