Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Mieć dobry zawód a w dodatku znać język! Hiszpański z OHP

W Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy trwa realizacja kursu języka hiszpańskiego, zajęcia realizowane są w ramach projektu zagranicznych staży zawodowych finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus +.

Dzięki uczestnictwu w zajęciach młodzież ma możliwość nauczyć się podstaw języka hiszpańskiego oraz zaznajomić z terminologią specjalistyczną w zawodzie, którego uczy się w szkole.

Czternastoosobowa grupa młodzieży biorąca udział w kursie to wychowankowie ECKiW OHP w Roskoszy, kształcący się w zawodach: kucharz, mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer oraz cukiernik, którzy wraz z kadrą wychowawczą w lipcu br. wyjadą na dwutygodniowy staż zawodowy do Malagi w Hiszpanii.

Uczestnicy projektu będą mieli okazję zdobywać doświadczenie zawodowe i kwalifikacje u zagranicznych przedsiębiorców. Dzięki takim działaniom młodzież uzupełni wiedzę i umiejętności nabyte w szkole, jak również będzie rozwijać umiejętności praktyczne
w zakresie posługiwania się językiem obcym. Dla naszych uczestników będzie to pierwszy tego rodzaju wyjazd, więc tym bardziej z wielkim zaangażowaniem biorą udział w przygotowaniach do realizacji stażu.

Dodatkowo przed wyjazdem na staż młodzież będzie uczestniczyła w zajęciach w ramach wsparcia pedagogicznego, kulturowego oraz w zajęciach z zakresu edukacji cyfrowej i ekologicznej. Na spotkaniach omawiane będą kwestie dotyczące dziedzictwa kulturowego, zwyczajów narodowych, komunikacji, mowy ciała jak również szeroko pojętej współpracy w grupie – szczególnie międzykulturowej. Bardzo istotne jest aby wszyscy uczestnicy wypracowali w sobie postawę otwartości i pozytywnego nastawienia, co pomoże łatwiej odnaleźć się w międzynarodowym środowisku.

ECKiW OHP w Roskoszy realizując działania przewidziane w projekcie stażowym będzie przestrzegać standardów jakości Erasmusa, co umożliwi wszystkim uczestnikom zdobycie właściwych doświadczeń w zakresie mobilności oraz efektów uczenia się.

 

materiał: OHP w Roskoszy
tekst i zdjęcia: Katarzyna Bancarzewska Sekretariat Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama