Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Świetna informacja dla rodziców! Będzie nowy żłobek w Białej Podlaskiej z programu „Maluch +”

W Białej Podlaskiej powstanie nowy żłobek w ramach rządowego programu „Maluch +”. Umowę w tej sprawie podpisali dziś wojewoda lubelski Krzysztof Komorski i prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

W ramach umowy Biała Podlaska otrzyma dofinansowanie na budowę żłobka w wysokości ponad 3 milionów zł. Pieniądze będą pochodziły z funduszy europejskich, Krajowego Planu Odbudowy i budżetu państwa. Wszystko to w ramach rządowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch +” 2022-2029. Całkowita wartość zadania to ponad 5,5 miliona zł.

Przy ul. Kazimierza Jagiellończyka w Białej Podlaskiej zostanie zbudowany nowy żłobek dla 75 dzieci.

Będzie to skokowy wzrost liczby miejsc w żłobkach dla najmłodszych mieszkańców Białej Podlaskiej. Dotychczas w naszym zespole żłobków mamy 210 miejsc. Dzięki otrzymanemu teraz wsparciu wybudujemy kolejny trzyoddziałowy żłobek na 75 miejsc i, tym samym, zwiększymy o 30 proc. posiadany pułap. A więc w sposób zwiększy się dostępność opieki dla najmłodszych i wsparcia dla bialskich rodzin – powiedział prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.

Otrzymane środki pozwolą również na zakup wyposażenia (w tym mebli, wyposażenia wypoczynkowego, sanitarnego, kuchennego, a także zabawek), pomocy do prowadzenia zajęć wychowawczych i opiekuńczych, budowę placu zabaw i dostosowanie otoczenia żłobka do potrzeb dzieci.

Mamy już projekt budowlany. Po podpisaniu umowy na dofinansowanie wprowadzimy te środku do budżetu na kolejnej sesji rady miasta, co pozwoli nam ogłosić przetarg na budowę. We wrześniu 2025 r. będziemy mogli zaoferować tę zwiększoną ilość miejsc opieki naszym mieszkańcom – dodał prezydent Litwiniuk.

– Od kilku miesięcy staramy się zwiększyć efektywność programu „Maluch +”. W tym roku, w porównaniu do poprzedniego, zwiększyliśmy ilość podpisanych umów o ponad 100 proc. – wyjaśnił wojewoda lubelski Krzysztof Komorski.

Chcemy ciągle obejmować kolejne obszary naszego województwa dostępnością do opieki żłobkowej. W tym celu wydzieliliśmy w Urzędzie Wojewódzkim specjalny oddział, który jest dedykowany programom społecznym – dodał wojewoda. – Mamy nadzieję, że zainteresowanie ze strony samorządów będzie tylko rosło, zachęcamy je do korzystania.

materiał: Urząd Wojewódzki w Lublinie
tekst i zdjęcia: Miłosz Bednarczyk kierownik oddziału ds. mediów i komunikacji społecznej Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama