Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Nowy numer kwartalnika „Echo Studzianki” już dostępny dla czytelników

Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka Łukasz Węda zaprasza do przeczytania nowego numeru kwartalnika "Echo Studzianki".

Oddajemy w Państwa ręce 52. numer kwartalnika „Echo Studzianki”.

W bieżącym wydaniu prezentujemy wspomnienia jednej z najstarszych mieszkanek Studzianki Pani Lucji Duch z d. Gruszeckiej liczącej ponad 90 lat. Relacja została spisana przez jej córkę p. Renatę Barciś w latach 2023-2024 w Jeleniej Górze i jest bardzo cenna. Pani Lucja urodziła się w Studziance w 1933 roku i mieszkała w niej przez 19 lat. Serdecznie dziękujemy za podzielenie się swoimi wspomnieniami.

W dalszej części publikujemy wywiad z jednym z najstarszych  żyjących mężczyzn pochodzących ze Studzianki Stanisławem Sienkiewiczem. 91-letni Pan Stanisław trzyma się bardzo  dobrze i pamięcią nadal zaskakuje, przypominając wiele interesujących wydarzeń z przeszłości.

18 lutego minęła 95-ta rocznica urodzin Marii Mazur z domu Wilbik – wychowawcy oraz pedagoga w studziańskiej szkole. Prezentujemy jej wspomnienia. Ponadto zamieszczamy wykaz poborowych z naszej miejscowości urodzonych w latach 1887-1925. Jest to spis tych którym nadano kwalifikację wojskową.

Przedstawiamy relacje z minionych wydarzeń oraz zamieszczamy bieżące informacje. W niniejszym wydaniu nie zabraknie stałych rubryk jak Studzianka w starej fotografii oraz kącik poetycki.

Zachęcamy do lektury  https://studzianka.eu/wp-content/uploads/2024/04/Echo52.pdf

 

materiał, tekst i zdjęcia: Łukasz Węda
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama