Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Francusko-polska piosenka w Bialskim Centrum Kultury (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 12 kwietnia 2024
, godz. 18:00
„Piosenka, Kabaret, Recital” to koncert, podczas którego dwójka artystów Dorota Sacewicz i Stanisław Łopuszyński, zaprezentują wybrane przez siebie utwory z repertuaru polskiego i francuskiego. Będą to między innymi piosenki napisane dla Kaliny Jędrusik, czy Edith Piaf.

W piątek 12 kwietnia o godzinie 18.00 BCK zaprasza na koncert piosenki francusko-polskiej. Impreza odbędzie się w sali widowiskowej przy ul. Brzeskiej 41.
Bilety do nabycia w Bialskim Centrum Kultury ul. Warszawska 11 bądź poprzez stronę internetową https://biletyna.pl/event/view/id/410935
Dorota Sacewicz urodzona w Białej Podlaskiej w 1993 roku, wokalistka, podróżniczka, absolwentka kierunku Lingwistyki Stosowanej i Zarządzania Międzynarodowego na Université de Lorraine w Nancy, we Francji. Obecna na scenie od siódmego roku życia. Wykonywania pierwszych piosenek uczyła się w każdą sobotę pod okiem (i uchem!) Marcina Kalickiego w Klubie Kultury „Eureka”. Dzisiaj łączy swoje pasje pracując jako menadżer marketingu za dnia, wieczorami i w weekendy występując.
Do swoich osiągnięć zalicza między innymi udział w koncercie upamiętniającym powstańców w 70. rocznicę Powstania Warszawskiego oraz koncercie poświęconym pamięci Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w 100. rocznicę urodzin poety w Teatrze Palladium w Warszawie, Grand Prix w Konkursie im. Violetty Villas w Ciechocinku, finał Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, konkursu Pamiętajmy o Osieckiej, oraz konkursu Plus 2 Talent w Paryżu.
W grudniu 2023 roku pod pseudonimem Mademoiselle Dorota wydała autorską płytę „Pensées nocturnes” z piosenkami w języku francuskim.
Stanisław Łopuszyński (ur. w 1993 w Lille, Francja) – klawesynista i pianista, konferansjer, absolwent klasy klawesynu prof. Lilianny Stawarz (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie), laureat licznych konkursów, działacz społeczny, konwojent humanitarny, żołnierz rezerwy Wojska Polskiego.
Stanisław Łopuszyński dzięki swoim szerokim zainteresowaniom swobodnie porusza się we wszystkich muzycznych stylach. Artysta specjalizuje się w improwizacji (fortepian, klawesyn), aranżacji utworów i piosence aktorskiej. W 2021 roku rozpoczął współpracę z wokalistką Dorotą Sacewicz, z którą wykonuje recitale piosenki polskiej i francuskiej. Współtwórca cyklu „Klasycznie Niepoważni”, OFFbaroque, BCA Flash – Teatr Improv oraz wielu innych zespołów. Od 2018 roku związany z Filharmonią Narodową w Warszawie. W czerwcu i lipcu 2021 roku zorganizował i zrealizował projekt Zamość-Odessa Tour 2021, podczas którego zagrał 11 charytatywnych recitali i koncertów na terenie Polski, Ukrainy i Mołdawii, a trasę z Zamościa do Odessy przemierzył na rowerze.
Od 26 lutego 2022 r. działa w Ukrainie realizując transporty humanitarne na terytorium całej Ukrainy od Lwowa przez Kijów, Charków, Dnipro, Zaporoże, Chersoń po Donbas (Siewierodonieck, Bachmut, Kramatorsk, Czasiw Jar, Soledar, Siewiersk i wiele innych).
Brał udział w ponad 50 konwojach humanitarnych, w tym w wielu na linię frontu. Do marca 2024 roku transportując pomoc medyczną, pożywienie, środki higieniczne i ewakuując ludność cywilną pokonał ponad 120 tysięcy kilometrów.
W listopadzie 2022 roku poleciał do Stanów Zjednoczonych, gdzie zagrał recital klawesynowy w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku, z którego całkowity dochód przeznaczył na pomoc Ukrainie, a w 2023 roku zagrał kolejny taki recital w Ratuszu w Wilnie na Litwie.
29 czerwca br. zrealizował swój kolejny projekt Białystok-Tallin Tour 2023, podczas którego zagrał koncerty w Polsce, na Litwie, Łowie i w Estonii i podobnie jak 2 lata temu, trasę pokonał na rowerze.
Na co dzień koncertuje w Polsce oraz poza jej granicami.

Pochodząca z Białej Podlaskiej Dorota Sacewicz zaprezentuje również utwory ze swojej autorskiej płyty „Pensées nocturnes”.

 

materiał: Bialskie Centrum Kultury
opracowanie: Jan Kowalski

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama