Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Bialskie Spotkania z Fotografem – Jerzy Rajecki

W niedzielę 25 lutego o godzinie 15.00, w Bialskiej Galerii Fotografii przy ul. Krótkiej 1, odbyło się spotkanie z białostockim fotografem Jerzym Rajeckim.

Jerzy Rajecki to fotograf pochodzący z Hajnówki, mieszkający w Białymstoku, sercem związany z Podlasiem. Niepowtarzalny klimat jego fotografii tworzy niezwykle harmonijne połączenie krajobrazu kulturowego i przyrodniczego. Obiekty fotografowane, takie jak budynki czy przydrożne krzyże i kapliczki dzięki odpowiednio dobranemu otoczeniu np. jesiennym liściom, kolorowym kwiatom czy porannej mgle zyskują wiele na swej malowniczości.

Wraz z Jerzym Rajeckim przybyła na spotkanie Barbara Goralczuk, poetka, pisarka, astrolog, zielarka. Jest autorką takich książek jak:, „Nadzieja aż po horyzont”, „Miód”, ,,Zapamiętaj imię moje”, czy tomiku poezji w języku podlaskim „Na porozi”. W latach 2020-2022 współtworzyła z Jerzym Rajeckim albumy fotograficzne i przewodniki.

Prelekcji zaproszonych artystów towarzyszyła bardzo interesująca prezentacja multimedialna. Licznie przybyli na spotkanie bialczanie, mogli na dużym ekranie podziwiać dzieła białostockiego fotografa.

Na wydarzenie zaprosili: Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego, Bialska Galeria Fotografii i Fotoklub Podlaski.

 

materiał i zdjęcia: Bialskie Centrum Kultury
opracowanie: Jan Kowalski

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama