Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Marcin Bochenek i „Podlasie – taneczne inspiracje folklorem”. Spotkanie w bibliotece (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 14 marca 2024
, godz. 17:00
"Podlasie - taneczne inspiracje folklorem" - pod tym hasłem odbędzie się 14 marca o godz. 17:00 w Dziale Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej spotkanie z dr. Marcinem Bochenkiem.

Marcin Bochenek to nauczyciel akademicki, kierownik Zakładu Tańca bialskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Laureat wielu odznaczeń i nagród w dziedzinie tańca i folkloru. Autor opracowań tańców podlaskich na scenę i  materiałów metodycznych. Instruktor tańca oraz wykładowca kursów kwalifikacyjnych i studiów podyplomowych.

Autor i współautor 68 publikacji metodyczno-naukowych – w tym 5 monografii z zakresu kultury tradycyjnej ludności nadbużańskiej z uwzględnieniem folkloru
tanecznego Podlasia. Ekspert Polskiej Sekcji CIOFF® Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych Festiwali i Sztuki Ludowej.

Bochenek jest również autorem książek poruszających tematykę działalności ZPiT Podlasie: „Podlasie. Taneczne inspiracje folklorem w lekcji wychowania fizycznego” i „Folklor taneczny Podlasia w edukacji”.

Podczas spotkania poruszy takie tematy jak: folklor taneczny w edukacji, popularyzacja tańca, widowiska, spektakle, współczesne opracowania sceniczne i działalność ZPiT Podlasie, podróże artystyczne. Ale pojawi się także wątek flirtu folkloru tanecznego Podlasia z muzyką jazzową, który zaowocował wspaniałymi aranżacjami.

 

materiał i zdjęcia: Miejska Biblioteka Publiczna
opracował: Jan Kowalski

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama