Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

„Wieczór kolęd i jasełek” w romanowskim dworze (film) (galeria)

14 stycznia 2024 r. o godzinie 16:00 w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie miało miejsce wieczorne kolędowanie. Odbyły się także tradycyjne jasełka.

Z okazji kolędowania w Romanowie do miejscowego muzeum przybyli przedstawiciele władz powiatu bialskiego – reprezentowanego przez Przewodniczącego Rady Powiatu w Białej Podlaskiej Mariusza Kiczyńskiego oraz lokalnych instytucji kultury. W gościnnych pomieszczeniach dworu Kraszewskich swoje miejsce znaleźli również członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie oraz goście przybyli z różnych miejscowości powiatu.

Dostojnych gości i występujących artystów ludowych przywitał dyrektor muzeum Krzysztof Bruczuk, który powiedział: – Witam wszystkich na naszym dorocznym koncercie kolęd, który organizujemy już od wielu lat. Kolędy są nieodłącznym elementem związanym ze świętami Bożego Narodzenia, z dworem ziemiańskim. Znajdujemy się właśnie w dworze, który należał najpierw do rodziny Malskich, później do rodziny Kraszewskich. Życzę Państwu wszystkiego dobrego na Nowy Rok 2024 i zapraszam do wspólnego kolędowania.

Część artystyczną „Wieczoru kolęd i jasełek” w romanowskim dworze rozpoczęły jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. J. I. Kraszewskiego w Sosnówce. Licznie zgromadzona publiczność doceniła zaprezentowane przez młodych wykonawców przedstawienie.

Następnie zebrani wysłuchali kolęd w wykonaniu Kapeli Turobińskiej oraz Kapeli Góralskiej „Jontki”. Można było usłyszeć wiele znanych tradycyjnych kolęd i pastorałek. Występujące zespoły ludowe nagrodzone zostały przez rozradowaną publiczność gromkimi brawami.

Przebiegające w podniosłej, świąteczno-noworocznej atmosferze spotkanie zakończył przygotowany przez gospodarzy poczęstunek. Organizatorzy i goście mogli wymienić wrażenia i opinie dotyczące części artystycznej spotkania. Ponadto rozmowy dotyczyły również wystaw i innych dokonań romanowskiego muzeum w roku 2023.

Impreza w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie odbyła się pod patronatem Starosty Powiatu Bialskiego, a patronat medialny objęło Radio Biper oraz Biała 24.

 

 

materiał: Radio Biper
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Jan Kowalski

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama