Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wypadek w Konstantynowie. Kierowca potrącił 82-latkę na przejściu. Apelujemy o rozwagę!

Na Drodze Wojewódzkiej nr 698 w Konstantynowie, 45-latek kierujący Volkswagenem potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 82-latkę. Kobieta trafiła do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Teraz policja ustala szczegółowe okoliczności zdarzenia. Apelujemy o rozwagę!

Wczoraj przed godziną 7.00 dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wnikało, że na ulicy Janowskiej w Konstantynowie doszło do potrącenia pieszej przechodzącej przez przejście. Na miejscu mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący osobowym VW-em 45-latek prawdopodobnie w wyniku niezachowania należytej ostrożności, najechał na pieszą przechodzącą przez przejście.

W wyniku zdarzenia 82-latka trafiła do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. To już kolejne zdarzenie z udziałem pieszego, do którego doszło na terenie naszego powiatu. Policja ustala okoliczności oraz apeluje o rozwagę na drodze!

Pamiętajmy, że każdy kierowca, który dojeżdża do oznakowanego przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Powinien zwolnić i obserwować otoczenie tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.


 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama