Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Orszak Trzech Króli i wspólne kolędowanie w gminie Janów Podlaski (film) (galeria)

6 stycznia ulicami Janowa Podlaskiego przemaszerował Orszak Trzech Króli. Tego również dnia mieszkańcy wzięli udział we wspólnym kolędowaniu i obejrzeli przygotowane przez gminną młodzież i dzieci jasełka.

Po uroczystej mszy świętej w kościele pw. Trójcy Świętej w Janowie Podlaskim gminna społeczność wzięła udział w Orszaku Trzech Króli, obejrzała jasełka, wysłuchała również koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci, młodzieży i członków zespołów ludowych.

Orszak jest w pewnym sensie wydarzeniem religijnym, a z innej strony wydarzeniem kulturowym. Dobrze, że on jest, że łączy w sobie symbolikę religijną, która odzwierciedla się w pewnym realizmie, że człowiek aspiruje zawsze do wyższych stopni duchowych. Udział w każdym wydarzeniu podnosi człowieka, uzdalnia, uskrzydla – podkreślił proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Janowie Podlaskim ks. prał. Stanisław Grabowiecki.

 

 

Spotkanie było okazją do złożenia mieszkańcom i uczestnikom orszaku podziękowań i życzeń na nowy rok. – Życzę w tym nowym roku zdrowia, wielu łask bożych, pokoju i spokoju w rodzinach jak i na świecie, pomyślności w życiu osobistym, sukcesów zawodowych. Życzę, aby rok 2024 był dla państwa rokiem spełnionych marzeń i poczynań – mieszkańcom gminy złożył życzenia wójt Leszek Chwedczuk. – Dziękujemy państwu za obecność, że założyliście korony, za to, że chcecie z nami poczuć się taka jednością. Myślę, że tradycja nigdy nie została odsunięta w naszej polskiej kulturze i że wiele z nich będziemy kultywować. Również życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku – dodała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Renata Kaczmarek.

Na wychodzących z kościoła wiernych czekał tego dnia dodatkowy atrakcyjny element w postaci słodkości ufundowanej przez lokalną firmę FoodWell.

Organizatorami wydarzenia w Janowie Podlaskim byli: Parafia Trójcy Świętej w Janowie Podlaskim, Wójt Gminy Janów Podlaski, Gminny Ośrodek Kultury w Janowie Podlaskim, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Liturgiczna Służba Ołtarza i Ochotnicza Straż Pożarna Janów Podlaski.

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Janów Podlaski
zdjęcia: Krzysztof Lewczuk
film: Krzysztof Lewczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama