Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Mieszkańcy gminy wspólnie kolędowali i podzielili się opłatkiem podczas spotkania w Tuliłowie (film) (galeria)

6 stycznia mieszkańcy gminy Międzyrzec Podlaski przybyli licznie do świetlicy w Tuliłowie, gdzie wzięli udział we wspólnym kolędowaniu. Noworoczne spotkanie było okazją do złożenia sobie życzeń i podziękowań oraz podzielenia się opłatkiem.

Przybyłych na wydarzenie powitali wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sylwia Hubica. Następnie zgromadzeni w świetlicy w Tuliłowie mieszkańcy gminy oraz goście obejrzeli cześć artystyczną, którą rozpoczął chór działający przy parafii pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim pod kierunkiem Zdzisława Frydrychowskiego.

Z programem „Opowieść o tradycyjnym kolędowaniu” wystąpili: członkowie zespołów ludowych z terenu gminy: Ale Baby z Berezy, Echo z Przychód, Jutrzenka z Rogoźnicy, Sami Swoi z Tłuśćca i Leśne Echo z Zaścianek, dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Tuliłowie, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, radni i sołtysi, Franciszek Sawczuk z wnuczką Karoliną grający na skrzypcach, rodzeństwo Wiktoria, Dominika i Brajan Bułhak, zespół The Bratki w składzie: Patrycja, Antonina i Bartosz Nurzyńscy oraz Kinga Gomółka, a także Gminna Grupa Taneczna pod kierunkiem Iwony Basara-Teofilskiej.

Wójt Krzysztof Adamowicz hojnie obdarowywał występujących szczodraczkami – drożdżowymi pierożkami z nadzieniem przygotowanymi w wersji na słono lub słodko przez członkinie zespołu ludowego Jutrzenka z Rogoźnicy. Po zakończeniu części artystycznej zgromadził wokół siebie na scenie pracowników oraz przybyłych na wydarzenie gości i złożył wszystkim podziękowania oraz życzenia na nowy rok. – Tworzymy wielką rodzinę – mówił. – To niezwykły wieczór pełen wrażeń i wzruszeń. Rozpoczynamy nowy rok 2024, pełen wyzwań i wielu radości. Już dzisiaj napałaliście wielką radością nas wszystkich tutaj. Jest nam niezmiernie miło, że możemy się spotkać, pożyczyć sobie wiele radości w zdrowiu i spełnieniu marzeń, bo marzyć trzeba, przede wszystkim o tym, byśmy zawsze tworzyli taką rodzinę: rodzinę przyjaciół, którzy są z nami i nas wspierają, rodzinę gminną, ale również rodzinę najbliższą. Na nowy rok życzę wam wszystkiego dobrego!

Kilka słów do zgromadzonych skierowali również przybyli na wydarzenie samorządowcy z powiatu i województwa. – Jestem po raz kolejny w Tuliłowie i zawsze wyjeżdżam stąd z wielkim przemyśleniem tego, co się tutaj działo. Serdecznie gratuluję wszystkim artystom, którzy dzisiaj występowali na scenie, naprawdę jesteście wspaniali, to był wieczór pełen wrażeń – mówił starosta bialski Mariusz Filipiuk składając życzenia spokojnego roku pełnego zdrowia, szczęścia i radości. Podkreślił również doskonałą współpracę z gminą Międzyrzec Podlaski, dzięki której w roku 2023 udało się zrealizować wiele wspólnych inwestycji i zaplanować następne na ten rok i lata kolejne. – Mam nadzieję, że widzicie to państwo i odczuwacie. Dziękuję za to wójtowi Krzysztofowi Adamowiczowi i jego drużynie, radnym i sołtysom. Dzięki tej współpracy gmina, ale i nasz powiat bialski, pięknie się rozwijają – dodał starosta.  Tak to jest, jak spotykają się dobre dusze, które działają i pracują nie dla siebie, ale na rzecz naszych mieszkańców – zaznaczył w odpowiedzi wójt Krzysztof Adamowicz. O swoim wsparciu zapewniła również radna sejmiku wojewódzkiego Barbara Barszczewska. Starosta bialski złożył szczególne podziękowania za współpracę pochodzącemu z gminy Międzyrzec Podlaski radnemu powiatowemu Markowi Sulimie. – Życzę naszej społeczności pięknego bicia serca, bo jesteśmy wspaniałym, dobrym narodem. Widać to po gminie, która się rozwija – mówił radny Marek Sulima składając na nowy rok życzenia zdrowia, nadziei, wiary i miłości Jezusa, wspominając również żartobliwie dawne czasy własnego kolędowania, m.in. we wsi Tuliłów i prosząc przy okazji zgromadzonych o głosy w nadchodzących wyborach samorządowych.

Po części artystycznej nadszedł czas na modlitwę, podzielenie opłatkiem i błogosławieństwo, którego udzielił proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim ks. kan. Dariusz Parafiniuk. – Tradycja to to wszystko, co ludzie przez wieki wypracowali i przekazują młodszym. Każda tradycja musi być przez pokolenie przetrawiona po to, żeby podać ją dalej. Chcę podziękować za to, że możemy tutaj być, bo widzimy, jak bardzo to, co jest wartością wynikającą z naszej tożsamości chrześcijańskiej i narodowej, wsiąkło w to pokolenie, które wiedzie w tej chwili prym w naszej społeczności, czyli w ludzi starszych. Wierzymy głęboko, że tak będzie dalej, że to, co najlepsze w tej tradycji, co pokolenie będzie przekazywane tym najmłodszym. To, co chrześcijańskie i to, co polskie. Panu wójtowi gratuluję, że ma ludzi, którzy potrafią nad tym czuwać i to generować – podkreślił ks. kan. Dariusz Parafiniuk.

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Anna Ostapiuk
film: Radio Biper
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama