Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

W Komarnie zakończyła się szczytna akcja pomocy – „Kup choinkę” (film)

W Komarnie do świąt trwało charytatywne przedsięwzięcie lokalnej społeczności, mające na celu zebranie środków na leczenie i rehabilitację Lenki i Hani. Warto było się tam wybrać i zakupić świąteczne drzewka. Akcja cieszyła się powodzeniem i osiągnęła swój cel.

Lena Laszuk urodziła się ze schorzeniami: przepuklina oponowo-rdzeniowa, rozszczep kręgosłupa, wodogłowie, pęcherz neurogenny oraz niedowład kończyn dolnych. Wymaga długotrwałej rehabilitacji, leczenia i stałych kontroli wielu lekarzy specjalistów. Hanna Sęk ma 11 lat. Jej problemy zdrowotne związane są z mózgowym porażeniem czterokończynowym, wadą serca, ubytkiem przegrody między komorowej. Dziewczynka nie może niczego zrobić sama. Nie chodzi, nie siedzi, nic nie chwyta w rączki. Ma wzmożone napięcie mięśniowe. Mimo to, jest pogodną i uśmiechniętą dziewczynką, choć los ją bardzo skrzywdził.

Obie dziewczynki potrzebują stałego leczenia i rehabilitacji. Właśnie na ten cel zbierane były środki ze sprzedaży żywych drzewek świątecznych. Akcję zorganizowali: Wójt Gminy Konstantynów oraz Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych, sekcja Komarno. W charakterze sponsorów wsparły przedsięwzięcie firmy: Sokarnia Podlaska, Amper-On i Kord-Bud. W jej rozpropagowaniu pomogli strażacy ochotnicy z Konstantynowa i z OSP Worgule.

W obecności współorganizujących akcję przedstawicieli Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych z sekcji Komarno, Wójt Gminy Konstantynów przekazał rodzicom Lenki i Hani środki pochodzące ze sprzedaży aż trzystu choinek. – Wśród kupujących różnej wielkości i różnego rodzaju drzewka byli nie tylko miejscowi, ale również osoby z gminy Leśna Podlaska, a także mieszkańcy Białej Podlaskiej – poinformował koordynujący akcję Daniel Laszuk.Do każdego sprzedanego drzewka organizatorzy dokładali miłe upominki, m.in. w postaci wykonanych własnoręcznie pierniczków. Tej słodkiej pracy podjęli się uczniowie miejscowej szkoły, a dokonali dzieła przy pomocy swoich opiekunów. Podsumowując akcję Wójt Gminy Konstantynów Romuald Murawski powiedział: – Akcja przyniosła ogromny sukces. Cel jest jeden, pomoc naszym dwóm potrzebującym dziewczynkom. Środki zebrane z tej akcji na pewno posłużą tym dzieciaczkom. Życzyć tylko należy, żeby w tym nowym roku codziennie był widoczny jakiś pozytywny skok w rozwoju naszych dziewczynek. Żeby rehabilitacja przynosiła jak największe sukcesy i mogły się cieszyć normalnością, aby zawsze miały pomocną dłoń. My ze swej strony deklarujemy, że będziemy podejmowali kolejne działania – w imieniu swojej instytucji zobowiązał się wójt.

Znamy obciążenia jakie są po stronie rodziców, ile to wymaga obowiązków, czasu i pracy. Na progu nowego roku życzymy żeby sił nie brakowało, aby dziewczynki rosły ku naszej wspólnej radości – dodał na zakończenie konstantynowski włodarz.

Rodzice dziewczynek podziękowali organizatorom i wszystkim osobom zaangażowanym w akcję pomocy ich dzieciom. Podkreślali jednak, że oprócz zebranych pieniędzy, ważna jest również sama inicjatywa ukazująca wsparcie od lokalnej wspólnoty. Otrzymane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu, m.in. ortez i nowego wózka.

wcześniejsze materiały na portalu Radia Biper

https://radiobiper.info/2023/12/22/kup-choinke-pomozesz-hani-i-lence/
https://radiobiper.info/2023/12/18/kup-piekna-prawdziwa-choinke-i-wesprzyj-rehabilitacje-lenki-i-hani-galeria/
https://radiobiper.info/2023/12/11/juz-16-grudnia-kup-piekna-prawdziwa-choinke-i-wesprzyj-rehabilitacje-lenki-i-hani/
 

materiał: Radio Biper Gmina Konstantynów
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk, Jan Kowalski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama