Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Wigilia w internacie wisznickiego LO

„ Miłość rodzi się w naszych sercach…” Tymi słowami rozpoczęło się spotkanie wigilijne w internacie przy Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach. Internacka społeczność zadbała o właściwą oprawę tej uroczystej chwili przygotowującej do Świąt Bożego Narodzenia.

Wszystkim towarzyszyła atmosfera wzajemnej życzliwości i refleksji, „…..a mały Chrystus smutny patrzy w drzwi i czeka, by pośród witających zobaczyć człowieka, bo przecież Chrystus nie narodził się tylko 2 tysiące lat temu w Betlejem, ale rodzi każdego roku w naszych sercach, aby w nich zamieszkać. Tylko od nas zależy czy przygotujemy mu miejsce. (…) Rodząc się w nędzy pokazuje nam jak żyć. Pokazuje, że mimo bólu, smutku i cierpienia – można żyć radośnie, ufnie w miłości. Mówi nam wszystkim, że kocha każdego bez wyjątku. Daje nadzieję, którą mamy wziąć na każdy dzień naszego życia”.

Wigilia zorganizowana w internacie to wyjątkowy czas, wprowadzający w świąteczną atmosferę. Tradycyjnie młodzież wraz z wychowawcami spędziła to popołudnie, dzieląc się opłatkiem, na wspólnej modlitwie i kolędowaniu. Nie zabrakło też tradycyjnych potraw wigilijnych.

materiał: LO Wisznice
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama