Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Dobry posiłek w bialskim szpitalu

Właściwe żywienie pacjenta przebywającego w szpitalu jest niezwykle istotne dla jego procesu leczenia, a także zwiększa szanse chorego na powrót do zdrowia.

Mając to na uwadze Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej od 01 grudnia 2023 r. przystąpił do programu pilotażowego „Dobry posiłek w szpitalu”. Program ten zakłada poprawę jakości żywienia w szpitalach oraz rozwój edukacji żywieniowej. Pacjenci bialskiego szpitala mogą czerpać informacje na temat prawidłowego żywienia z porad żywieniowych udzielanych przez szpitalnych dietetyków. W czasie hospitalizacji konsultacje dietetyczne są zamawiane przez oddział i odbywają się w miejscach pobytu pacjentów. Pacjenci mają również możliwość zadawania pytań dotyczących żywienia na adres e-mail dietetyk@szpitalbp.pl oraz mogą przesyłać zarówno pozytywne, jak i negatywne uwagi na temat podawanych w szpitalu posiłków.

Na stronie internetowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej (www.szpitalbp.pl) w zakładce „Pacjent” – „Dobry posiłek w szpitalu” można znaleźć zdjęcia posiłków, jakie spożywają pacjenci oraz jadłospisy ze szpitalnymi dietami zawierającymi informacje o rodzaju posiłku i jego składzie, wartości energetycznej, wartości odżywczej, sposobie obróbki oraz obecności alergenów.

materiał: Szpital Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Biała Podlaska
tekst i zdjęcia: Magdalena Us Kierownik Działu Organizacyjno-Prawnego Rzecznik Prasowy Szpitala Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama