Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Siedlce: Caritas świętuje Dzień Wolontariusza

Termin wydarzenia: 2 grudnia 2023
, godz. 15:00
Każdego dnia wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej wychodzą naprzeciw ludziom w potrzebie. Pomagają w nauce dzieciom i młodzieży, zbierają żywność, towarzyszą schorowanym, osobom z niepełnosprawnościami i nie tylko. Organizacja włącza się w obchody i organizuje w Białej Podlaskiej i w Siedlcach spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, by pokazać, docenić i nagrodzić ich pracę charytatywną.

Wolontariusze są z nami przez cały rok. Wychodzą z otwartym sercem na spotkanie z dziećmi, osobami chorymi i niepełnosprawnymi, seniorami. W dniu ich święta chcemy podkreślić ofiarną postawę, godną naśladowania, i podziękować – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Ochotnicy skupieni są w dwóch Centrach Wolontariatu: w Białej Podlaskiej (woj. lubelskie) i w Siedlcach (woj. mazowieckie).

Biała Podlaska – 2 grudnia 2023 r.

15:00 – Msza św. dla wolontariuszy w kaplicy Caritas przy ul. Warszawskiej 15

16:00 – część oficjalna – podziękowanie dla wolontariuszy, wręczenie drobnych nagród

16:30 – bal na świetlicy w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Warszawskiej 15

Wśród zaproszonych będą włodarze miasta i wolontariusze.

Siedlce – 5 grudnia 2023 r.

16:00 – Msza św. z oprawą muzyczną wolontariuszy w kaplicy Centrum Charytatywno-Duszpasterskim na II piętrze przy ul. Bpa I. Świrskiego 57,

17:00 – cześć oficjalna – spotkanie w Sali Wolontariatu Caritas przy ul. Katedralnej 5 (obok księgarni). Podziękowanie dla wolontariuszy, słodki poczęstunek. Wśród zaproszonych będą włodarze miasta, wolontariusze, organizacje współpracujące z Centrum Wolontariatu, m.in. Wioska Dziecięca, Hospicjum, Świetlice, Zakład Karny. Spotkanie umili występ Zespołu Śpiewaczego z Chodowa.

Więcej: Beata Prokurat, pracownik Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach, tel. 510-756-437, Małgorzata Strzelec, pracownik Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej, tel. 780-061-313.

materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst i zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama