Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Wieczór pieśni patriotycznych w Perkowicach (film) (galeria)

10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w Klubie Kultury w Perkowicach odbył się "Wieczór pieśni patriotycznych", na który zaprosili wspólnie Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej oraz Zespół Ludowy Kalina.

Przybyłych na wydarzenie powitała instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej i bibliotekarz Katarzyna Mikiciuk, przedstawiciel Klubu Kultury w Perkowicach. Spotkanie zainaugurował hymn państwowy.

Tego wieczoru zgromadzeni w Klubie Kultury w Perkowicach śpiewali pieśni patriotyczne wspólnie z zespołami „Kalina” pod kierunkiem Andrzeja Rządkowskiego i „Barwinek” na czele z Andrzejem Stępką. Wykonawcy zaprezentowali najbardziej znane utwory związane z Narodowym Świętem Niepodległości i walką o wolność Ojczyzny, które wprowadziły publiczność w podniosły, wzruszający nastrój.

Cieszę się bardzo, że mogę być dzisiaj z wami w tym szczególnym miejscu. Gratuluję zespołom tak wspaniałego występu. Spotykamy się tutaj dzisiaj w 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała wolność. Dzisiejszy występ i nasza tutaj obecność jest wyrazem oddania hołdu bohaterom i wszystkim, którzy walczyli za naszą Ojczyznę, za naszą niepodległość. Należy jednak pamiętać, że ta wolność nie jest nam dana na zawsze. Sami widzimy, co się dzisiaj dzieje na świecie i jak nasi żołnierze walczą o wolność. Szanujmy ją i pielęgnujmy. Nasza tu obecność to nie tylko hołd oddany bohaterom, ale również wyraz naszego patriotyzmu, którym jest edukacja, zdrowie, stosunki międzyludzkie. Szanujmy się wzajemnie, łączmy się, rozmawiajmy. Nie dzielmy. Niech żyje Polska! – podsumował wydarzenie skarbnik gminy Biała Podlaska Krzysztof Radzikowski.

 

materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska
zdjęcie: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Krzysztof Lewczuk
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama