Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

W Łomazach powstało stacjonarne rowerowe miasteczko ruchu drogowego (film) (galeria)

Gmina Łomazy ma już swoje stacjonarne miasteczko ruchu drogowego. Symbolicznym przecięciem wstęgi nastąpiło jego oficjalne otwarcie i oddanie do użytku, by służyło podniesieniu wiedzy i budowaniu bezpieczeństwa drogowego wśród dzieci i młodzieży. Zapraszamy do przeczytania relacji nadesłanej przez Urząd Gminy Łomazy.

Miejsce, które było dawnym boiskiem do piłki koszykowej, od kilkunastu lat wyłączonym z użytkowania, dziś dostało „drugie życie”. Oficjalnego otwarcia dokonali: Wójt Gminy Łomazy- Jerzy Czyżewski, Przewodniczący Rady Gminy Łomazy – Andrzej Wiński, Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach Bogumiła Wińska, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej podinsp. Andrzej Zając, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej nadkom. Maciej Chilewicz, Komendant Komisariatu Policji w Wisznicach podinsp. Hubert Makaruk, Dzielnicowy Komisariatu Policji w Wisznicach aspirant sztabowy Janusz Kosowski, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – Wojciech Babicz oraz wiceprzewodnicząca Rady Rodziców- Anna Szostakiewicz.

Dzięki złożonemu do Centrum Unijnych projektów Transportowych przez gminę Łomazy wnioskowi, otrzymaliśmy dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w kwocie 56 185,00 zł. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 66 100,00 zł. Inwestycja polegała na utwardzeniu placu o wymiarach 20×30 m, namalowaniu linii, skrzyżowań i pasów oraz zamontowaniu 28 znaków drogowych. Rowerzyści będą musieli zmierzyć się ze skrzyżowaniami, rondem, zwężeniem drogi, przejściami dla pieszych i innymi sytuacjami drogowymi.

Relacja filmowa Radia Biper:

Wydarzenie to było połączone z akcją „Bezpieczna droga do szkoły”, delegacja harcerzy zaprezentowała pokaz udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w zdarzeniu drogowym, wręczono nagrody w konkursie plastycznym „Rowerowe miasteczko” a każdy z uczestników tego wydarzenia otrzymał odblaski i torbo-plecaki. Dodatkową atrakcją dla wszystkich był symulator dachowania doskonale obrazujący wagę zapinania pasów bezpieczeństwa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego miejsca i przebiegu tego dnia. Wierzymy, że powstałe miasteczko pozwoli na jeszcze lepszą naukę przepisów ruchu drogowego, umożliwi doskonalenie nauki jazdy i praktycznej nauki przepisów ruchu drogowego, a tym samym przyczyni się do bezpieczeństwa naszych uczniów.

 

materiał, tekst i zdjęcia: UG Łomazy
film: Bartek Sawa Sawicki, Radio Biper
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama