Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Powiat dokonał odbioru drogi powiatowej Zahajki – Przechodzisko (galeria)

Zarząd Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej zakończył pomyślnie realizację zadania „Budowa i przebudowa drogi powiatowej nr 1122L Zahajki – Przechodzisko – Drelów”. 15 listopada, kilka dni przed planowanym terminem końcowym, dokonano odbioru nowej drogi.

Umowa z wykonawcą – firmą Fedro – została podpisana w marcu br., natomiast 28 kwietnia odbyło się oddanie placu budowy.

Więcej o inwestycji:
Inwestor przekazał wykonawcy teren pod budowę drogi powiatowej Zahajki – Przechodzisko (film) (galeria) <<==>> LINK

Odcinek objęty inwestycją rozpoczyna się w miejscowości Zahajki w km 0+040 w rejonie skrzyżowania drogi powiatowej z drogą wojewódzką nr 813, a kończy w miejscowości Przechodzisko za Kaplicą Pod Wezwaniem Św. Jana Chrzciciela w km 3+507. Długość odcinka objętego zadaniem wynosi: 3467 mb. W samych Zahajkach została położona nowa nawierzchnia asfaltowa, natomiast droga z kruszywa w kierunku Przechodziska została zbudowana od podstaw.

Zadanie otrzymało pomoc dla operacji typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dofinansowanie środkami UE sięgnęło 63,63% wartości inwestycji, której kwota to 2.734.055,93 zł.

Operacja ma na celu rozwój obszarów wiejskich polegający na poprawie życia i zwiększeniu atrakcyjności inwestycyjnej poprzez budowę i przebudowę infrastruktury drogowej na terenach oddalonych od miasta.

15 listopada na nowo wykonanej drodze w kierunku Przechodziska oraz nowej nakładce asfaltowej w kierunku drogi wojewódzkiej w Zahajkach odbył się oficjalny odbiór drogi.

 

materiał: Radio Biper Powiat Bialski / Gmina Drelów
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama