Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Inwestor przekazał wykonawcy teren pod budowę drogi powiatowej Zahajki – Przechodzisko (film) (galeria)

Jak zapowiada wykonawca - firma Fedro - prace przy budowie drogi powiatowej nr 1122L Zahajki - Przechodzisko - Drelów zaczną się za około miesiąc. 28 kwietnia miało miejsce oficjalne przekazanie placu budowy.

Przedmiotem inwestycji Powiatu Bialskiego jest „Budowa i przebudowa drogi powiatowej nr 1122L Zahajki – Przechodzisko – Drelów” zlokalizowanej w miejscowościach Zahajki i Przechodzisko (gm. Drelów), dla której przyznano pomoc dla operacji typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dofinansowanie środkami UE sięgnęło 63,63% wartości inwestycji, której kwota to 2.734.055,93 zł.

Umowa z wykonawcą – firmą Fedro – została podpisana 21 marca:
Rusza budowa drogi powiatowej nr 1122L Zahajki-Przechodzisko-Drelów. Umowa została właśnie podpisana (film) <<==>> LINK

Miesiąc później, 28 kwietnia, miało miejsce przekazanie placu budowy wykonawcy. U zbiegu drogi wojewódzkiej nr 813 i drogi powiatowej przeznaczonej pod inwestycję spotkali się tego dnia:
– dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej Artur Rogulski
– Waldemar Malesa, Investcom Biała Podlaska, nadzór
– Krzysztof Salak, kierownik sekcji budowy, nadzoru i zamówień publicznych Fedro Osieck
– Andrzej Wargocki, kierownik robót

To właśnie tutaj już za około miesiąc rozpoczną się prace budowlane, dzięki którym mieszkańcy Przechodziska będą mogli dotrzeć do drogi wojewódzkiej podróżując w komfortowych warunkach, a w samych Zahajkach zostanie również przebudowany spory odcinek drogi. Będzie to nawierzchnia o szerokości 5,5 metra, na łukach musi zostać poszerzona do 7,4 m.

Będziemy tu wykonywali nową nawierzchnię drogową, która połączy Zahajki z Drelowem. Odcinek z kruszywa zostanie przebudowany, uzyska nową nawierzchnię asfaltową, a na całym odcinku drogi zostanie położona warstwa ścieralna – wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Artur Rogulski.

Odcinek objęty inwestycją rozpoczyna się w miejscowości Zahajki w km 0+040 w rejonie skrzyżowania drogi powiatowej z drogą wojewódzką nr 813, a kończy w miejscowości Przechodzisko za Kaplicą Pod Wezwaniem Św. Jana Chrzciciela w km 3+507. Długość odcinka objętego zadaniem wynosi: 3467 mb.

Zgodnie z umową prace winny zakończyć się w terminie do 21 listopada 2023 r.

 

materiał: Radio Biper Powiat Bialski, Gmina Drelów
zdjęcia: Anna Ostapiuk
film: Anna Ostapiuk / Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama