Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Kryminałki: Przywłaszczył znaleziony portfel, 41-latek usłyszał już zarzuty

Za przywłaszczenie znalezionego portfela odpowie 41-letni obywatel Ukrainy. Sprawca wykorzystał fakt, że wypadł on pokrzywdzonej kiedy wysiadała z auta. Znajdującą się w środku gotówkę wydał od razu na zakupy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Policjanci zabezpieczyli od niego pieniądze na poczet przyszłych kar i grzywien.

W ubiegłym miesiącu do bialskiej komendy zgłosiła się 57-letnia obywatelka Białorusi, która padła ofiarą przestępstwa. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że nieznany sprawca przywłaszczył należący do niej portfel. Kobieta dodała, że najprawdopodobniej wypadł jej, gdy pod jednym z marketów wysiadała z auta. Kiedy zorientowała się co się stało poprosiła o pomoc pracowników ochrony. Wówczas okazało się, że znalazł go nieznany mężczyzna który wysiadł z samochodu zaparkowanego nieopodal. W portfelu znajdowało się ponad tysiąc złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny jak też miejsce jego przebywania na terenie powiatu. Okazało się, że jest to 41-letni obywatel Ukrainy.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami przyznał, że zauważył leżący na parkingu portfel. Podniósł i schował go do kieszeni, po czym poszedł do marketu, gdzie wydał gotówkę. Portfel natomiast wyrzucił po drodze wracając do miejsca zamieszkania. Mężczyzna dodał, że żałuje tego co się stało

41-latek usłyszał już zarzuty. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczyliśmy od mężczyzny gotówkę.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama