Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Narodowe Święto Niepodległości w Łomazach okiem organizatorów wydarzenia (film) (galeria)

Powróćmy wspomnieniem do gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Łomazach. Uroczystości odbyły się 11 listopada.

Marzenie o wolnej i niepodległej Polsce ziściło się 105 lat temu!
Po 123 latach zaborów, Polska odzyskała swoją wolność dzięki wysiłkom i poświęceniu wielu Polaków.

11 listopada to dzień, w którym wszyscy spotkaliśmy się w jednym celu – by historię naszego kraju otoczyć należytą czcią i szacunkiem.

Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Łomazach rozpoczęła uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny. Następnie spod kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła wyruszył przemarsz, który skierował się pod pomnik pamięci przy ul. Podrzecznej. O muzyczną oprawę oficjalnej części uroczystości zadbała Orkiestra Dęta OSP Łomazy. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło symboliczne złożenie wieńców przez delegacje władzy samorządowej, parafii, stowarzyszeń, szkoły i organizacji pozaszkolnej.

Dalsza część uroczystości miała miejsce na hali Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach, gdzie w podniosłą atmosferę wprowadziła wszystkich przygotowana część artystyczna. Koncert patriotyczny rozpoczął chór „KANON” z ZPO w Łomazach pod kierunkiem Grzegorza Kulickiego. Następnie młodzież szkolna wzruszyła występem będącym alegorią rozbiorów Polski. Grupa wokalna kl. VIIa z ZPO w składzie: Zuzanna Telaczyńska, Kinga Tokarska oraz Emilia Marciniuk zaprezentowała się w utworze pt. „Hymn” – muzycznej interpretacji wiersza Juliusza Słowackiego. Podczas akademii wystąpił także zespół wokalny „Wiem dokąd idę” w składzie: Anna Karpowicz, Zuzanna Szatałowicz, Natalia Szatałowicz i Zofia Wołosowicz działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łomazach, prowadzony przez instruktora muzyki GOK Arkadiusza Saczuka.

Nie mogło zabraknąć ludowego akcentu, który zapewniły zespoły śpiewacze z naszej gminy: „Raz Na Ludowo” z Huszczy pod kierunkiem Mieczysława Zielińskiego oraz „Śpiewam, Bo Lubię” z GOK pod kierunkiem Arkadiusza Saczuka. Łomaski zespół zaprezentował utwór pt. „Znaj tę pieśń”, do którego słowa napisał dyrektor GOK Ryszard Bielecki.

Na zakończenie wójt Jerzy Czyżewski dokonał podsumowania I Konkursu Wiedzy o Gminie Łomazy. Wręczone zostały cenne nagrody oraz dyplomy.

Zwycięzcy:
I miejsce Emilia Marciniuk
II miejsce Zuzanna Telaczyńska
III miejsce Lena Rusek

Gratulujemy! Udział w konkursie o takiej tematyce można uznać za przejaw lokalnego patriotyzmu, o który należy dbać już od najmłodszych lat. Niezwykle warto zdobywać i pielęgnować wiedzę na temat lokalnej historii, tradycji i dziedzictwa kulturowego. Konkurs został zorganizowany przez Wójta Gminy Łomazy, Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach oraz Młodzieżową Radę Gminy.

Galeria zdjęć – poniżej.

materiał, tekst i zdjęcia: Beata Kaczmarek, GOK Łomazy
film: Małgorzata Mieńko, Radio Biper
opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama