Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Dziecięca Ferajna – Lubelaki z koncertem w Grabanowie (film) (galeria)

6 listopada w Szkole Podstawowej im. 30 Poleskiej Dywizji Piechoty AK w Grabanowie wystąpił z koncertem pieśni patriotycznych zespół Dziecięca Ferajna - Lubelaki.

Dziś w tym wyjątkowym dniu otwieramy serca i przyjmujemy was wszystkich z wielką radością, aby wspólnie rozpocząć obchody rocznicy odzyskania niepodległości. Dziękuję, że jesteście tu dziś z nami, aby uczcić te najważniejsze dla Polaków święto – mówiła witając zgromadzonych dyrektor szkoły Beata Zydlewska. Pomysł na zaproszenie zespołu wynikł z faktu posiadania przez placówkę patrona – 30. Poleskiej Dywizji Piechoty AK. Jak podkreśliła dyrektor Zydlewska, szkoła jest ważnym miejscem dla lokalnej społeczności. – Jest miejscem, gdzie patriotyczne tradycje przenikają codzienność. Tutaj uczymy młode pokolenia szacunku dla naszej historii, tradycji i kultury, dla tych, którzy walczyli o naszą wolność i niepodległość. W Grabanowie, Julkowie i Wilczynie stacjonowały wojska Armii Krajowej przed wymarszem na pomoc walczącej Warszawie w czasie II wojny światowej. To tu odnajdujemy ślady bohaterstwa naszych przodków. Czujemy, że niepodległość to nie tylko abstrakcyjne pojęcie, ale rzeczywistość, którą obecnie żyjemy i pielęgnujemy. 

Koncert Dziecięcej Ferajny – Lubelaki poprowadził lider zespołu Norbert Smoła Smoliński. – Serdecznie dziękuję za zaproszenie. Każdy nasz występ jest bardzo wyjątkowy, dodaje skrzydeł dzieciakom – mówił odnosząc się również do hasła “Dziecięca Ferajna Bohaterom”, które zawisło na jednej ze ścian sali. – To oznacza, że będziemy dzisiaj śpiewali dla naszych bohaterów, bohaterów historii Polski.  

Zespół zaprezentował liczne utwory patriotyczne, mniej lub bardziej znane publicznością, którą zachęcał do wspólnego śpiewania. – To właśnie ten moment, w którym powinniśmy podziękować bohaterom tamtych dni. Winni im jesteśmy wdzięczność i szacunek. Już jest 105. Rocznica odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Nie przyszło to łatwo. Droga do wolności znaczona jest krzyżami. Ale mamy tę wolność i powinniśmy o nią dbać każdego jednego dnia – podsumował wójt Wiesław Panasiuk. 

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk / Krzysztof Lewczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama