Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Leśna Podlaska: Najechał na jadącego przed nim rowerzystę. Wypadek w Jagodnicy

Wczoraj po południu w miejscowości Jagodnica 19-letni kierowca Audi najechał na jadącego przed nim rowerzystę. W wyniku zdarzenia 61-letni cyklista doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Ustalamy okoliczności oraz apelujemy o rozwagę na drodze przypominając, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są szczególnie narażeni na dotkliwe skutki wypadków.

Do wypadku doszło wczoraj po godzinie 18:00 w miejscowości Jagodnica. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Audi 19-latek najechał na tył poprzedzającego roweru. Jednośladem kierował 61-latek, który w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala. W chwili wypadku rower, którym podróżował cyklista posiadał wymagane oświetlenie. Kierujący pojazdami byli trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Ustalamy okoliczności wypadku oraz apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale jesteśmy odpowiedzialni również za innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy też, że rowerzyści obok motorowerzystów i pieszych to tzw. ”niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, którzy narażeni są najbardziej na tragiczne skutki zdarzeń drogowych.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama