Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Rzeczyca: Policjantka bialskiego SPEED-u po raz kolejny podjęła interwencję w czasie wolnym od służby

Policjantka bialskiej grupy SPEED będąc poza służbą ujęła nietrzeźwego kierowcę motoroweru. Okazało się, że 55-latek, który przewrócił jednoślad na skrzyżowaniu miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Na jego koncie figuruje dodatkowo zakaz kierowania pojazdami. Warto podkreślić, że to kolejny raz, kiedy mł. asp. Elwira Pietrosiuk podjęła interwencję poza służbą.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie na ul. Polnej w miejscowości Rzeczyca. Młodszy aspirant Elwira Pietrosiuk, pełniąca na co dzień służbę w bialskiej drogówce zwróciła uwagę na kierowcę motoroweru. Mężczyzna przewrócił się na skrzyżowaniu niemalże pod koła jej auta. Funkcjonariuszka, która w chwili zdarzenia była poza służbą natychmiast zareagowała. Sądziła, że mężczyzna może potrzebować pomocy medycznej podbiegła więc do niego. Wówczas okazało się, że powód zachowania motorowerzysty jest zgoła inny. Nie potrzebował pomocy medycznej, za to czuć było od niego spożyty alkohol. Policjantka wezwała na miejsce umundurowanych kolegów.

Wówczas okazało się, że podróżujący motorowerem 55-latek miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo na jego koncie figuruje zakaz kierowania pojazdami. O dalszym losie 55-latka zadecyduje sąd. Warto podkreślić, że to kolejny raz, kiedy mł. asp. Elwira Pietrosiuk podjęła interwencję poza służbą. W minioną niedzielę uniemożliwiła dalszą jazdę kierowcy BMW, który miał w organizmie niemal 3 promila alkoholu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami 55-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama