Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Województwo: Ponad 67 kg bursztynu w skrytkach samochodu osobowego

Aż 67,4 kg bursztynu znaleźli w skrytkach samochodu osobowego funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej. Do zdarzenia doszło na przejściu granicznym z Ukrainą w Hrebennem. To największy w tym roku przemyt bursztynu udaremniony na granicy w woj. lubelskim. Rynkowa wartość bursztynu może sięgać 870 tys. zł.

Na bryły bursztynu funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej trafili podczas kontroli osobowego forda, którym podróżowała do Polski obywatelka Ukrainy. Przemycany towar ukryty był w przerobionej desce rozdzielczej i w przerobionych progach pojazdu.

Był to bursztyn różnej wielkości – od drobnych kamieni po wyjątkowo okazałe nieobrobione bryły o brunatnej barwie. Wartość rynkową towaru wstępnie oszacowano na około 870 tys. zł.

Za popełnione przestępstwo skarbowe obywatelka Ukrainy odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ujawniony bursztyn oraz przerobiony na potrzeby przemytu samochód. Dalsze postepowanie w sprawie prowadzi komórka dochodzeniowo-śledcza Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

W 2023 roku funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali na przejściach granicznych w woj. lubelskim łącznie około 160 kg bursztynu.
Przemyt i nielegalna sprzedaż bursztynu to wymierne straty nie tylko dla budżetu państwa. Tracą na tym też uczciwi przedsiębiorcy, którzy legalnie zajmują się handlem i obróbką bursztynu.materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Michał Deruś rzecznik prasowy Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama