Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Terespol: Piknik wojskowy i nowy pomnik w mieście (galeria)

W niedzielę 1 października w Terespolu odbył się piknik wojskowy pn. "Żelazna Granica". Wydarzenie rozpoczęto mszą św. w kościele pw. Świętej Trójcy. Po niej uczestnicy udali się na teren ćwiczeniowy Fundacji ,,Combat Alert", który mieści się przy skrzyżowaniu ulic J.I. Kraszewskiego i Alei Marzeń.

Głównym punktem wydarzenia było odsłonięcie pomnika generała broni Tadeusza Buka patrona 18 Dywizji Zmechanizowanej z Siedlec, który zginał w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem (2010 r) oraz pokaz maszyn bojowych 18 Dywizji Zmechanizowanej.

Podczas uroczystości obecni byli m.in. rodzina gen. Tadeusza Buka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Minister Arkadiusz Czartoryski, gen. bryg. Artur Kozłowski dowódca 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, Marcin Korowaj Prezes Fundacji ,,Combat Alert”, gen. w stanie spoczynku Marcin Jureczek liczne delegacje służb mundurowych: wojska, policji, delegacje cywilne oraz reprezentanci miasta z burmistrzem Jackiem Danielukiem, Jarosławem Tarasiukiem i Ewą Zając na czele. Obecna była także młodzież klas mundurowych z terespolskiego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Licznie przybyli mieszkańcy i goście mogli obejrzeć nowoczesny sprzęt wojskowy 18 DZ i wchodzącej w jej skład 1 Warszawskiej Brygady Pancernej. Nie zabrakło czołgów (Leopard), wozów opancerzonych (Rosomak) oraz innych ciężkich maszyn bojowych. Była też strzelnica, wojskowa grochówka i pokaz Oddziałów Terenowych ,,Combat Alert”.

Podziękowanie w postaci grawertonu, za współpracę organizacji proobronnej z miastem Terespol, przekazanym przez senatora RP Grzegorza Biereckiego i posła na Sejm RP Dariusza Stefaniuka, otrzymał Prezes „Combat Alert” Marcin Korowaj. Natomiast z rąk Ministra Arkadiusza Czartoryskiego Srebrny Krzyż Zasługi za krzewienie sportu strzeleckiego w organizacjach proobronnych otrzymał Dowódca Lokalnych Struktur ,,Combat Alert” Wiesław Kozaczuk. Uroczystość została uświetniona przez Kompanię Honorową oraz Orkiestrę Reprezentacyjną Wojska Polskiego 18 DZ z Siedlec.

Głównym organizatorem była Fundacja na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju „Combat Alert”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Obrony Narodowej.


materiał: MCKSiR Terespol
tekst i zdjęcia: Łukasz Pogorzelski MCKSiR Terespol
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama