Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Wyjaśniali przedszkolakom zasady bezpieczeństwa

Wrzesień to czas powrotu dzieci do szkół. Dla nas jest to okres, gdy podczas spotkań profilaktycznych promujemy bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Uczymy maluchy przechodzenia przez przejście dla pieszych i przypominamy znaczenie znaków drogowych dotyczących „niechronionych”. Wszystko po to by droga do szkoły była bezpieczna.

Wrzesień, a tym samym początek roku szkolnego to doskonała okazja do przypomnienia dzieciom podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Bialscy mundurowi wykorzystują ten czas na spotkania profilaktyczne. W trakcie pogadanek zwracają uwagę uczniom i przedszkolakom w jaki sposób bezpiecznie dotrzeć do szkoły będąc pieszym, rowerzystą czy pasażerem auta. Ostatnio takie spotkania odbyły się w Przedszkolu Samorządowym nr 6 oraz Przedszkolu nr 15 w Białej Podlaskiej.

Podczas pogadanek funkcjonariusze przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przybliżają dzieciom znaki drogowe dotyczące pieszych i rowerzystów, a także opowiadają o obowiązku noszenia po zmroku w terenie niezabudowanym elementów odblaskowych. Zachęcają też do korzystania z nich także w terenie zabudowanym, informując jak duży ma to wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi przypominają też o obowiązku korzystania z fotelików w czasie jazdy samochodem oraz zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Dodatkową atrakcją jest zawsze pokaz sprzętu policyjnego. Maluchy mają też okazję usiąść za kierownicą radiowozu i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama