Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Spektakl „Rozmowy na skraju puszczy” w Wysokim (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 1 października 2023
, godz. 17:00
Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim zaprasza na spektakl teatru na faktach "Rozmowy na skraju puszczy" w reżyserii Małgorzaty Laszeckiej, zrealizowany przez Fundację Przepływy.

Puszcza Białowieska od zawsze była schronem dla wielu różnych gatunków zwierząt. Teraz jest także schronieniem dla oszukanych ludzi, którzy wierzą, że jeżeli przejdą przez bagna, pokonają hordy kąsających owadów lub trzaskające mrozy, osiągną swój cel.Pojawił się pogląd, że spór o wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej jest nierozstrzygalnym konfliktem wartości. Z jednej strony rozum i bezpieczeństwo. Z drugiej strony serce i dobroczynność. Kto postawi na pierwsze, zostanie oskarżony o bezduszność. Kto postawi na drugie, okaże się głupcem. (Jacek Wojtysiak) Przed tym właśnie dylematem zostali postawieni ludzie na stałe mieszkający we wsiach położonych niedaleko granicy z Białorusią. Pomogli? Bali się? Dzwonili, aby wydać? Byli obojętni? W spektaklu nie ma dobrych i złych. Nie ma bohaterów i przestępców. Nie ma też odpowiedzi na pytania. Są za to autentyczne wypowiedzi ludzi mieszkających w pobliżu granicy. Jest to teatralny dokument ukazujący zamieniającą się puszczę i ludzi tam mieszkających.

Spektakl zrealizowany przez Fundację Przepływy powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Scenariusz i reżyseria Małgorzata Laszecka.

Na spektakl, który odbędzie się 1 października o godz. 18:00 w Wysokim, zaproszone są osoby dorosłe. Wstęp wolny.

 

materiał, tekst: GOK Międzyrzec Podlaski
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

materiał: GOK Międzyrzec Podlaski
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama