Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Ekologia i dobra zabawa na pikniku w Kodniu (film) (galeria)

Gmina Kodeń zaprosiła swoich mieszkańców i przyjaciół na "Rodzinny piknik ekologiczny", podczas którego na uczestników zabawy czekały różnorodne atrakcje. Motywem przewodnim była ekologia i działania pozwalające skutecznie dbać o środowisko.

Uczestnicy pikniku wzięli udział w warsztatach tworzenia budek lęgowych, karmników i hotelików dla owadów. Poprowadził je Mirosław Ptaszyński z Wasilkowa w woj. podlaskim. Miłośnicy roślin odbyli szkolenie w zakresie tworzenia mini ekosystemów w słoikach, które poprowadziła Izabela Marciniak z Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kodniu. Wykonane podczas zajęć prace można było zabrać do swojego domu i ogródka.

Piknik odbył się na terenie kodeńskiego targowiska, na którym tego dnia posadzono również wspólnie drzewa i kwiaty. Pojawiły się czerwone graby i hortensje. Z uczestnikami imprezy rośliny sadzili wspólnie m.in. wójt Jerzy Troć, przedstawiciele urzędu gminy i gminnych instytucji.

Atrakcje dla dzieci zapewnili sympatyczni animatorzy. Było malowanie buziek, strzelanie z łuku i bańki mydlane, nie zabrakło wspólnych zabaw i tańców połączonych z gimnastyką, a także dmuchańców.

Na wszystkich czekał zdrowy, owocowy sok z aromatycznych jabłek z lokalnych sadów, a amatorzy słodkości mogli liczyć na watę cukrową i gofry.

Wieczorem odbyła się również koszyczkowa potańcówka, podczas której o muzyczna oprawę zadbali wokalista Janusz Pruniewicz i członkowie zespołu „Kalina”.

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Kodeń
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama