Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Kryminałki: Odpowiedzą za kradzieże w bialskich marketach

Za szereg kradzieży sklepowych odpowiedzą dwaj mężczyźni w wieku 22 i 50 lat. Pod koniec sierpnia postanowili „odwiedzić” nasz kraj oraz sklepy na terenie miasta. Zainteresowani byli kosmetykami, chemią domową oraz produktami spożywczymi. Jednak w żadnym przypadku nie zamierzali za nie zapłacić. Wartość strat wyniosła kilkaset złotych. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Bialscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu ustalili, że dwaj obywatele Białorusi w wieku 22 i 50 lat podejrzewani są o dokonanie szeregu kradzieży sklepowych. Do zdarzeń doszło pod koniec ubiegłego miesiąca na terenie miasta i nie były one zgłaszane mundurowym. Mężczyźni podczas jednego dnia odwiedzili kilka sklepów. Łupem „amatorów cudzego mienia” padły między innymi kosmetyki, chemia domowa oraz produkty spożywcze. Tego samego dnia opuścili nasz kraj.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę ponad 800 złotych.

Gdy mężczyźni wrócili do Polski zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Obydwaj usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama