Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

XIII Piknik Historyczny w Dubicy na ludowo (film) (galeria)

24 września Stowarzyszenie Rozwoju Wsi OSP Jedna Dubica, Gminny Ośrodek Kultury i Oświaty w Wisznicach, Gmina Wisznice oraz Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej zaprosili wspólnie XIII Piknik Historyczny w Dubicy na ludowo.

To już trzynasta odsłona Pikniku Historycznego w Dubicy, w tym roku odbył się od w ludowych klimatach.

Dlaczego na ludowo? Bo właśnie w ludowości, w naszych tradycjach, tych, które powinniśmy pielęgnować, jest nasza przyszłość. To, co tu widzimy – mówiła Aneta Chilimoniuk, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi OSP Jedna Dubica, wskazując na ludowe dekoracje sali – to my wiemy, co to jest, ale nasze dzieci nie wiedzą, że to wytwory rąk i serc naszych prababć, które dawniej to wykonywały. Dziś więc piknik na ludowo, umiłowanie do tradycji, obrzędów i wszystkiego, co jest z polską kulturą i tradycją związane.

W programie wydarzenia znalazły się m.in. ludowy pokaz mody z wykorzystaniem strojów ludowych wypożyczonych przez Jadwigę Szypiło, prezentacje dawnego rzemiosła, ziołowe mecyje Agnieszki Ruszyńskiej, degustacja regionalnych przysmaków, m.in. serów Sylwestra Sidora, występy wokalne Gai Palusziewicz i Julii Wasilczuk, tradycyjne gry i zabawy oraz potańcówka. Gościem specjalnym była 100-letnia Helena Dmitruczuk, która przybliżyła kilka ciekawostek dotyczących dawnego życia na wsi

 

materiał: Radio Biper Gmina Wisznice
zdjęcie: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama