Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Pracownia w Perkowicach z tytułami kulinarnego dziedzictwa

Pracownia Kulinariów Regionalnych w Perkowicach po raz kolejny została doceniona za wyjątkowe produkty kulinarne promujące gminę Biała Podlaska.

Podczas wojewódzkiego finału XXII edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”, który odbył się 6 sierpnia w Janowcu, utalentowane mistrzynie kuchni Urszula Nowicka, Katarzyna Mikiciuk i Krystyna Raczyńska i ich specjały znalazły się wśród laureatów najwyższych miejsc.

W kategorii “napoje regionalne” i podkategorii “napoje bezalkoholowe” pierwszą nagrodę za kompot wigilijny z suszonych owoców otrzymała Urszula Nowicka. Jej kołacz z jagłami otrzymał natomiast nominację komisji konkursowej Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego do nagrody “Perła 2023”. Warto podkreślić, że kulebiak jaglany naszej mistrzyni otrzymał tytuł “Perła 2022” w ubiegłym roku.

W kategorii “najlepsza potrawa regionalna” jedno z dwóch trzecich miejsc przyznano Pracowni Kulinariów Regionalnych w Perkowicach za zupę ogórkową na żeberkach oraz bliny żytnie na zakwasie z zasmażką.

To ogromne wyróżnienie, ponieważ ideą konkursu jest znalezienie i zachowanie narodowych specjałów, zanim odejdą w zapomnienie, wyparte przez „szybką” przemysłową żywność, a to oznacza, że na terenie gminy Biała Podlaska kultywowanie lokalnej tradycji i przekazywanie międzypokoleniowych wartości są wciąż żywe i aktualne.

Krajowy finał konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”, a wraz z nim wręczenie prestiżowej nagrody “Perła” odbędzie się 30 września podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska / GOK Biała Podlaska
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama