Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Szkoły w Drelowie i Dołdze otrzymały wsparcie z programu „Aktywna Tablica”

Dwie szkoły podstawowe na terenie gminy Drelów, w Drelowie i Dołdze, otrzymały rządowe wsparcie finansowe z programu "Aktywna Tablica", które pozwoli na utworzenie i wyposażenie nowoczesnych gabinetów terapeutycznych wspomagających kształcenie dzieci i młodzieży z zaburzeniami procesów uczenia się.

Gmina Drelów otrzymała wsparcie finansowe w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica” w wysokości 70.000 zł, po 35.000 zł dla Szkoły Podstawowej im. Unitów Drelowskich w Drelowie oraz Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Dołdze. W ramach programu gmina zapewniła również wkład własny w wysokości 17.500 zł po 8.750 zł dla każdej ze szkół.

W ramach szkoły w Drelowie i Dołdze będą wyposażone w:

– pomoce dydaktyczne lub narzędzia do terapii psychoneurologicznej dla uczniów z zaburzeniami uwagi i koncentracji z niepełnosprawnością intelektualną oraz dla uczniów z zaburzeniami procesów uczenia się, w tym z dysleksją, dyskalkulią
– pomoce dydaktyczne lub narzędzia do terapii dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim
– pomoce dydaktyczne lub narzędzia do terapii dla uczniów mających problemy w edukacji szkolnej, wymagających terapii logopedycznej lub psychologicznej
– laptopy, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania pomocy dydaktycznych, narzędzi do terapii lub oprogramowania, wymienionych powyżej.

Dzięki staraniom dyrekcji naszej szkoły oraz wsparciu Gminy Drelów otrzymaliśmy pokaźne dofinansowanie! Pozwoli ono na utworzenie i wyposażenie nowoczesnego gabinetu terapeutycznego! Pojawi się w nim mobilny dywan interaktywny oraz inne specjalistyczne pomoce. W gabinecie będą prowadzone zajęcia logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia rozwijające umiejętności emocjonalno-społeczne oraz dodatkowe zajęcia dla uczniów – przedstawia plany wykorzystania dotacji Szkoła Podstawowa w Dołdze.

Dzięki tym środkom w naszej szkole powstanie nowoczesny gabinet terapeutyczny! W gabinecie będą prowadzone zajęcia logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia rozwijające umiejętności emocjonalno-społeczne oraz dodatkowe zajęcia dla uczniów – czytamy na stronie Szkoły Podstawowej w Drelowie.

 

materiał: UG Drelów / SP w Drelowie / SP w Dołdze
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama