Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Karta rowerowa nie tylko dla uczniów klasy czwartej

Miasto Biała Podlaska jak co roku prowadzi akcję przygotowania młodych rowerzystów do egzaminu na kartę rowerową. Przez cały rok taką możliwość będą mieli uczniowie nie tylko klas czwartych, ale również ci, którzy ukończyli już kurs, ale do tej pory nie podeszli do egzaminu.

Akcja prowadzona jest na terenie wszystkich placówek szkolnych w mieście Biała Podlaska. W proces edukacji włącza się Straż Miejska i Policja.

Do egzaminu na kartę rowerową poprzedzonego kursem może przystąpić każdy uczeń począwszy od czwartej klasy szkoły podstawowej. Kursy prowadzą nauczyciele, którzy wcześniej przeszli szkolenie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Uczniowie najpierw przystępują do egzaminu pisemnego, następnie praktycznego.

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego, osoby między 10 a 18 rokiem życia, aby jeździć na rowerze po drodze publicznej, muszą mieć do tego uprawnienia – czyli kartę rowerową. Obowiązek posiadania karty rowerowej (lub prawo jazdy kat. AM, A1, B1 i T) dotyczy osób chcących korzystać z hulajnogi elektrycznej oraz urządzenia transportu osobistego (UTO).

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama