Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Bialski kryminalny po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Bialski kryminalny wracając ze służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Przy ulicy Terebelskiej zauważył kierowcę Opla, który uszkodził inne zaparkowane auta. Policjant uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał patrol. Za kierownicą osobówki siedział 55-letni bialczanin, który w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

W minioną środę po godzinie 22.30 bialski kryminalny wracając ze służby zauważył kierowcę Opla, którego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło na drodze dojazdowej na parking w rejonie ulicy Terebelskiej. Dodatkowo kierowca uszkodził dwa zaparkowane tam auta, co potwierdzali świadkowie zdarzenia. Z ich relacji wynikało, że mężczyzna cofając uderzył w metalowy słupek, a następnie w stojące samochody.

Funkcjonariusz natychmiast zareagował. Zatrzymał Opla, po czym wyjął kluczyki ze stacyjki pojazdu wzywając na miejsce mundurowych. Policjanci bialskiej drogówki ustalili tożsamość kierowcy. Okazało się, że jest to 55-letni bialczanin. Potwierdziły się również przypuszczenia funkcjonariusza. Kierowca Opla był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

O dalszym losie „amatora jazdy na podwójnym gazie” zdecyduje sąd. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się też liczyć z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi

Apelujemy do osób widzących kierujących, których zachowanie wskazuje na spożycie alkoholu, aby nie były obojętne w takiej sytuacji. Nie pozwólmy mu kontynuować jazdy. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Jeden telefon może uratować czyjeś życie.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama