Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Międzyrzec Podlaski: Sikorski w Grecji! Program Erasmus+ (film)

W dniach 28.05.2023r – 10.06.2023r. realizowany był wyjazd edukacyjny w ramach mobilności międzynarodowej programu europejskiego Erasmus+ 2022-1-PL01-KA121-SCH-000063815 . Wyjazd edukacyjny poprzedzony był zajęciami z j. angielskiego oraz przygotowaniem kulturowym i pedagogicznym. Aż 54 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Wł. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim spędziło dwa tygodnie w miasteczku portowym Platamonas na Riwierze Olimpijskiej w Grecji. Podczas wyjazdu uczniowie poznali system szkolnictwa greckiego, odwiedzili Platon M.E.P.E School w miejscowości Ganohora Pierias gdzie młodzież zaprezentowała greckim rówieśnikom informacje o LO Sikorskiego, Międzyrzecu oraz okolicach. Czas w szkole partnerskiej umiliła nam również nauka języka greckiego. Lekcja z robotyki i programowania była bardzo interesująca, a na zajęciach matematycznych wykazać się mogli nasi licealiści rozwiązując łamigłówki matematyczne.

Uatrakcyjnieniem mobilności był szeroki wachlarz wycieczek. Wyjazd do kompleksu klasztorów w Meteorach był świetną okazją do refleksji oraz nauki o religii Greków. Młodzież zwiedziła wyspę otoczoną złotym piaskiem – Skiathos. Podczas rejsu statkiem mieli okazję nauczyć się greckiego tańca narodowego “Sirtaki” oraz zobaczyć delfiny na wolności. Młodzież relaksowała się również na plażach Morza Egejskiego, przebyła wąwóz Enipeas, gdzie znajdują się wanny Afrodyty i wodospad Zeusa. Zwiedziliśmy Bazylikę św. Dymitra w Salonikach. Wybraliśmy się także do pobliskich miasteczek Litochoro i Panteleimon, zwiedziliśmy zamek w Platamonas i masyw Olimpu.

Podczas pobytu młodzież relacjonowała wszystko na bieżąco w Internecie. Odbywały się zajęcia przygotowujące do kampanii marketingowej bogów greckich w mediach społecznościowych, które pozwoliły uczniom realnie ocenić wartość informacji zamieszczanych w Internecie. Wyjazd stworzył uczniom okazję do doskonalenia znajomości języka angielskiego, poznania kolebki kultury europejskiej oraz wymiany doświadczeń z greckimi rówieśnikami. Wspomnienia pozostaną na zawsze. Marzenia niektórych uczniów z pewnością się spełniły.

Dzięki dofinansowaniu z projektu Erasmus+ szansę na poszerzanie horyzontów nie mieli tylko uczniowie ale również kadra liceum, która brała udział w szkoleniu w Grecji. Każdego dnia obywały się bardzo ciekawe zajęcia. Jednym z celów szkolenia jest między innymi poznanie metod efektywnej nauki oraz zapamiętywania informacji.

 

 

materiał: LO Sikorskiego Międzyrzec Podlaski
tekst i zdjęcia: Kinga Leszczyńska LO Sikorskiego Międzyrzec Podlaski
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama