Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Koroszczyn: Prześwietlili ciężarówki, znaleźli ponad 20,3 tys. paczek papierosów (film)

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Koroszczyna udaremnili przemyt do Polski ponad 20,3 tys. paczek papierosów. Przemyt ukryty był w dwóch ciężarówkach wjeżdżających do Polski z Białorusi. Rynkowa wartość wykrytych papierosów to ponad 300 tys. zł.

Oba wjeżdżające do Polski pojazdy przeskanowane zostały na urządzeniu rentgenowskim – i w obu przypadkach obraz skanowania wskazywał na nieprawidłowości. Ciężarówki skierowane zostały więc do szczegółowej rewizji. W trakcie kontroli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli w nich łącznie 20 351 paczek przemycanych papierosów.

W pierwszej skontrolowanej ciężarówce za skrytkę dla nielegalnych wyrobów tytoniowych posłużył odpowiednio przerobiony dach naczepy. Funkcjonariusze wydobyli stamtąd ponad 10,3 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. W drugiej ciężarówce papierosy ukryte były pomiędzy workami z legalnie wwożonym ładunkiem pelletu. Funkcjonariusze znaleźli tam 10 tys. paczek wyrobów akcyzowych.

Papierosy trafiły do magazynu depozytowego KAS. Po orzeczeniu przez właściwy sąd przepadku na rzecz skarbu państwa zostaną zniszczone.

Przeciwko kierowcom wszczęte zostały sprawy karne skarbowe.

Jako dowód w jednej ze spraw zajęty został ciągnik siodłowy wraz z naczepą, której dach przerobiony był na potrzeby przemytu.

Prześwietlili ciężarówki, znaleźli ponad 20,3 tys. paczek papierosów.

materiał: Izby Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Michał Deruś Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama