Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Uczniowie bialskiego Ekonomika kształcili się na stażach zawodowych w Grecji (galeria)

Bialski Ekonomik może poszczycić się bogatą tradycją wykorzystywania środków finansowych z programu Erasmus+. W tym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej mieli możliwość odbycia staży zawodowych w ramach projektu „Staże zawodowe w Grecji” (nr projektu: 2022-1-PL01-KA121-VET-000080834).

W ramach tego projektu  32 uczniów  klas drugich i trzecich technikum kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik spedytor, technik hotelarstwa, technik logistyk wzięło udział w dwutygodniowych stażach zawodowych w Grecji w nadmorskiej miejscowości Leptokarya na Riwierze Olimpijskiej. Celem projektu było ułatwienie uczestnikom – dzięki stażom odbytym za granicą – zdobycia  nowych kwalifikacji zawodowych i językowych, podwyższenia kompetencji osobistych, poznanie historii, kultury i tradycji Grecji, nauka tolerancji i zrozumienia dla osób wychowanych w innej kulturze.

Przed wyjazdem każdy uczestnik projektu wziął udział w kursie przygotowującym go do tej mobilności. Na kurs złożyły się zajęcia z przygotowania pedagogicznego, językowego  i kulturowego. Po ich zakończeniu uczestnicy wyjechali do Grecji.

Młodzież miała okazję poznawać tajniki zawodów w przedsiębiorstwach i w urzędach greckich, np. w rodzinnych feciarniach, chłodni przechowującej kiwi Sketos Fruits, urzędzie gminy.

Oprócz zajęć, które pozwalały zapoznać się ze specyfiką poszczególnych zawodów, uczniowie mieli możliwość poznania historii, kultury i tradycji greckich. Uczestnicy odbyli m.in. spacer do wanny mitycznej Afrodyty, relaksowali się w gorących solankach na wyspie Evie oraz zwiedzali fascynujące meteory, czyli greckie klasztory w masywie skał z piaskowca zawieszone w chmurach – jest to  jedna z najbardziej malowniczych formacji skalnych na świecie

Wszystkie koszty związane z udziałem w projekcie tj. koszty przygotowania językowego, pedagogicznego  i kulturowego; koszty podróży i pobytu za granicą wraz z wyżywieniem, koszty ubezpieczenia i organizacji stażu zostały sfinansowane przez szkołę w ramach projektu „Mobilność edukacyjna osób” realizowanego ze środków programu Erasmus+,  sektor „Kształcenie i szkolenia zawodowe” ze środków Erasmus+.

 

materiał, tekst i zdjęcia: Anna Ciołek, ZSZ nr 1 Biała Podlaska
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama