Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Wiosenny rajd rowerowy z LZS trasami gmin powiatu bialskiego (film) (galeria)

Radny powiatu bialskiego Arkadiusz Maksymiuk oraz radni gminy Biała Podlaska Sebastian Gałązka i Mateusz Siwiec zaprosili amatorów zdrowego, rowerowego wypoczynku do udziału w "Wiosennym rajdzie rowerowym" pod patronatem LZS. W drogę wyruszyli w dniu 23 kwietnia z parkingu przy kościele w Czosnówce, by wspólnie przebyć urokliwe trasy powiatu bialskiego aż do Leśnictwa Barwinek, gdzie rozpalono ognisko. Po drodze ciekawe miejsca i spora garść historii.

Rowerzyści wyruszyli w trasę będąc widocznym i bezpiecznym, dzięki kamizelkom, które zapewnili sponsorzy Bialskopodlaska Lokalna Grupa Działania, Warta i HDI. – Rozdaliśmy kamizelki odblaskowe, ponieważ stawiamy na zdrowie, kondycję i bezpieczeństwo. Jesteśmy widoczni i bezpieczni – podkreślił przed wyjazdem współorganizator wydarzenia radny powiatu bialskiego Arkadiusz Maksymiuk.

Dopisała i pogoda i frekwencja. Kilkudziesięciu rowerzystów, również z zaprzyjaźnionych klubów, skorzystało ze słońca i pięknej wiosennej aury, by wyruszyć w trasę wiodącą przez Dokudów, Studziankę, Ortel Królewski, Piszczac i Zalutyń. – Ruszamy z Czosnówki do Dokudowa, tam zatrzymamy się na moście dzielącym dawne księstwo i królestwo, otrzymamy tam garść informacji historycznych. Dalej do Studzianki na cmentarz tatarski, gdzie Łukasz Węda opowie nam o tym miejscu. Przez Ortel, gdzie miniemy zabytkowy kościółek, następnie Piszczac, Zalutyń i Barwinek, a tam rozpalimy ognisko – przybliżył szczegóły radny Maksymiuk.

Rajd zakończy się przy nowo budowanym moście w Perkowicach. – Chcemy też wykorzystać okazję i pokazać wszystkim rowerzystom przepiękną trasę, która będzie biegła po nowym moście w Perkowicach. To świetny skrót dla rowerzystów i tam chcemy zakończyć trasę.

Więcej o inwestycji Powiatu Bialskiego:
W Perkowicach powstaje nowy most (galeria) <<==>> LINK

Arkadiusz Maksymiuk o rajdzie:

Wiosenny Rajd Ludowych Zespołów Sportowych(LZS), zaskoczył nas frekwencją! Około 70 rowerzystów z powiatu bialskiego oraz miasta Biała Podlaska wyruszyło z Czosnówki w stronę Dokudowa by tam wysłuchać z ust pana Leszka Kurianiuka, historię Księstwa i Korony na granicznym moście na rzece Zielawie. Historia „miasta” Dokudów wprawiła w osłupienie nie jednego z Nas! Następnym punktem wycieczki był cmentarz tatarski(mizar) w Studziance o którym nie mógł mówić nikt inny jak tylko Łukasz Węda, znawca i badacz kultury i historii Tatarów na Podlasiu. Po tak bogatej w informacje opowieści ruszyliśmy w stronę Ortela Królewskiego by zwiedzić Kościół Matki Boskiej Różańcowej pochodzący z połowy XVII wieku! Po uczcie dla ducha, udaliśmy się w stronę miejscowości Zalutyń gdzie w miejscu zwanym „Barwinek” czekało na nas zwiedzanie muzeum roślin i zwierząt oraz ognisko, kiełbaski i błogi spokój otaczającego nas lasu. Z Barwinka wyruszyliśmy leśną szutrową drogą w stronę Kłody, by finalnie odbić na Perkowice i sprawdzić postęp prac na nowo budowanym moście na rzece Zielawie. Piękna inwestycja drogowo -mostowa za ponad 8 mil zł realizowana przez Powiat Bialski przy wsparciu rezerwą rządową .
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną sportową niedzielę  dziękujemy.  także naszym dobrodziejom  Firmie Warta oraz BLGD  za elementy odblaskowe i kamizelki i inne gadżety rowerowe.
 

Organizatorzy:
Radny Powiatu Bialskiego
Arkadiusz Arkadiusz Maksymiuk 
Radny Gminy Biała Podlaska
Mateusz Siwiec 
Radny Gminy Biała Podlaska
Sebastian Gałązka

materiał: Radio Biper
zdjęcia: Jerzy Gzara  / LZS
film: Radio Biper
opracowanie: Anna Ostapiuk

Zobacz galerię zdjęć:

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama