Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Minister Romanowski i nadleśniczy Bylina sadzili las im. Jana Pawła II w Leśnictwie Szadek pod Białą Podlaską (film) (galeria)

W ramach akcji "Łączą nas drzewa" w Leśnictwie Szadek pod Białą Podlaską odbyło się sadzenie drzew, które stworzą las imienia św. Jana Pawła II. Akcję poprzedził briefing, w którym wziął udział wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski - członek Ogólnopolskiego Komitetu ws. obrony polskich lasów.

Akcję sadzenia drzew w Leśnictwie Szadek poprzedził briefing prasowy „W obronie polskich lasów”. – Dzisiaj „Łączą nas drzewa” w Nadleśnictwie Biała Podlaska. Bardzo się cieszę, że wspólnie z panem nadleśniczym tak wiele instytucji i organizacji z terenu powiatu zaangażowało się w naszą akcję. Ma ona na celu pokazać, jak ważna jest polska przyroda, jak ważne są Lasy Państwowe dla gospodarki leśnej. To największa organizacja ekologiczna w Polsce. Z jednej strony prowadzi zrównoważoną gospodarkę leśną, żebyśmy mieli tani i ekologiczny surowiec, ale przede wszystkim dba o to, by w perspektywie pokoleń nasze lasy rozwijały się – podkreślił wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski – członek Ogólnopolskiego Komitetu ws. obrony polskich lasów, dziękując jednocześnie osobom, które zaangażowały się w zbieranie podpisów w obronie lasów.

Do sadzących las leśników i myśliwych dołączyli przedstawiciele służb i instytucji, m.in. wojska polskiego, zakładu karnego, izby skarbowej, OHP. – Sadzimy tak, żeby korzenie sadzonki się nie zawijały, bo przy zawiniętych sadzonka gorzej się przyjmuje. Maksymalnie w pionie, a korzenie muszą znaleźć się pod ziemią. Odległość pomiędzy sadzonkami to 90 centymetrów – instruował uczestników leśniczy Leśnictwa Szadek Andrzej Skrzypczak.

Posadzono ok. 2 tys. sadzonek dęba szypułkowego, które utworzą las imienia św. Jana Pawła II. – W przyszłym tygodniu upamiętnimy to wydarzenie, postawimy specjalną tablicę, która będzie poświęcona św. Janowi Pawłowi II, największemu z Polaków – zapowiedział nadleśniczy Nadleśnictwa Biała Podlaska Tomasz Bylina.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama