Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Podsumowanie programu „Aktywny Samorząd” edycja 2022

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej z ramienia Powiatu Bialskiego realizuje program „Aktywny Samorząd”. Program jest ważnym krokiem w kierunku rozwiązywania problemów osób ze szczególnymi potrzebami. Działania przewidziane w programie uzupełniają plany ujęte w powiatowych strategiach rozwiązywania problemów społecznych i programach działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

Głównym celem programu „Aktywny Samorząd” jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów programu w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji. Poprzez udział w programie likwidowane są bariery utrudniające aktywizację społeczną i zawodową, likwidację barier w dostępie do uczestnictwa w społeczeństwie informacyjnym, likwidację barier w poruszaniu się, pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej, dofinansowanie lub refundację kosztów uzyskania wykształcenia na poziomie wyższym.

W roku 2022 z Programu „Aktywny Samorząd” udzielono dofinansowania do:
– kosztów oprzyrządowania samochodu czterem osobom, ze szczególnymi potrzebami na kwotę 17.765,00 zł,
– kosztów kursu na prawo jazdy jednej osobie z dysfunkcją narządu słuchu, udzielono pomocy na kwotę 2.992,04 zł,
– kosztów kursu na prawo jazdy jednej osobie z dysfunkcją narządu ruchu, udzielono pomocy na kwotę 2.538,44 zł,
– kosztów oprzyrządowania elektrycznego do wózka ręcznego i zakupu skutera czterem osobom  na kwotę 25.499,00 zł,
– kosztów utrzymania sprawności technicznej wózka elektrycznego trzem osobom na kwotę 4.579,99 zł,
– kosztów zakupu wózka elektrycznego na kwotę 62.240,00 zł. pięciu osobom ze szczególnymi potrzebami,
– kosztów zakupu sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania jednej osobe z dysfunkcja narządu wzroku 7.196,00 zł
– kosztów zakupu sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania jednej osobie z dysfunkcja narządu słuchu 2.745,00 zł
– kosztów zakupu sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania trzem osobom z dysfunkcja narządu ruchu 20.294,60 zł

Ponadto dofinansowano koszty nauki 10 studentom i uczniom szkół policealnych z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności w wysokości 39.805,70 zł.

W 2023 roku będą kontynuowane dofinansowania do wyżej wymienionych zadań. Osoby posiadające orzeczenie o znacznym, umiarkowanym stopniu niepełnosprawności i z dysfunkcją narządu wzroku, ruchu lub słuchu mogą skorzystać z Programu „Aktywny Samorząd”.

Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu (83) 342-36-99. Informacje są dostępne, również na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej po adresem www.pcpr.powiatbialski.eu. Informacje udzielane są osobiście w pokoju nr 336 po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu dnia i godziny spotkania.

 

materiał: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama