Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Koszulki piłkarskie z własnym nadrukiem

Koszulki piłkarskie z własnym nadrukiem. Co musi się na nich znaleźć? Na koszulki piłkarskie można nadrukować dowolny napis, numer, czy inny element graficzny. Jednak istnieją określone przepisy, które determinują obowiązkowe elementy sportowej personalizacji. Co nadrukowuje się na koszulki piłkarskie? Sprawdzamy!

Koszulki piłkarskie z własnym nadrukiem według przepisów FIFA

Niewątpliwie koszulki piłkarskie powinny być oznaczone w zgodny z przepisami sposób. Według obowiązujących regulacji na koszulkach piłkarskich powinny być nadrukowane: numer zawodnika, nazwisko gracza, nazwa drużyny i opcjonalnie – elementy określające sponsorów klubu.

Jak wygląda przepisowa koszulka?

Każdy zawodnik musi mieć nadrukowany unikalny numer na koszulce, który powinien być umieszczony z przodu (mniejszy numer na piersi) i z tyłu koszulki (większy numer). W niektórych przypadkach, zamiast numeru, można umieścić nazwisko zawodnika na koszulce, ale wtedy konieczne jest drukowanie numeru na spodenkach. Nazwa drużyny powinna być umieszczona na przodzie koszulki, powyżej numeru zawodnika. Jeśli drużyna ma sponsora, logo sponsora powinno być umieszczone na koszulce. Logo może być umieszczone z przodu lub z tyłu koszulki, ale nie może przesłaniać numeru zawodnika ani nazwy drużyny. Dodatkowo, na koszulkach piłkarskich można umieścić również flagę kraju, z którego pochodzi drużyna, a także logo ligi lub turnieju, w którym drużyna bierze udział. Wszystkie elementy mogą być naniesione na dzianiny metodą sublimacji.

Co to jest sublimacja?

Sublimacja na koszulkach piłkarskich wykonanych z poliestru jest techniką, która umożliwia uzyskanie trwałego, elastycznego nadruku, który wyróżnia się mocnymi kolorami, odpornością na działanie promieni UV i długą żywotnością. W praktyce, nadruki na koszulkach będą wyglądać dobrze tak długo, jak długo będzie służyć Ci sama koszulka. Są bowiem integralną częścią dzianiny. Jak wygląda ten proces?

Sublimacja na koszulkach poliestrowych to metoda, w której specjalny atrament jest przenoszony na materiał za pomocą wysokiej temperatury i ciśnienia. Proces ten wymaga specjalistycznej drukarki, papierów transferowych, atramentów i materiałów, które zostały zaprojektowane specjalnie do tego celu. Podczas sublimacji na koszulkach poliestrowych, nadruk jest umieszczany na specjalnej folii, na którą nanoszona jest warstwa atramentu sublimacyjnego. Następnie, folia z nadrukiem jest umieszczana na koszulce poliestrowej i poddana działaniu wysokiej temperatury oraz ciśnienia, które powoduje sublimację barwnika (zmianę jego stanu skupienia). Pod wpływem ciepła i ciśnienia, barwnik sublimuje z papieru i przenosi się bezpośrednio na włókna koszulki poliestrowej, gdzie utrwala się na stałe. W efekcie sublimacji na koszulkach poliestrowych uzyskuje się trwałe, wysokiej jakości, wyraźne nadruki odporne na blaknięcie.

opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama