Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

W wiosce ginących zawodów w Roskoszy

15 marca 2023 r. uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Sworach wraz z wychowawcą p. Barbarą Panasiuk uczestniczyli w wycieczce do Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania w Rozkoszy. Pod czujnym okiem pani instruktor wykonywali pyszne słodkie rogaliki i ciasteczka. Samodzielnie i z wielkim zaangażowaniem zagniatały i wałkowały ciasto, nadziewały i formowały rogaliki oraz nadawały kształt ciastkom przy pomocy różnorodnych foremek.

W oczekiwaniu na wypiek ciasteczek i rogalików dzieci zwiedziły warsztat tkacza, kowala i kołodzieja, gdzie mogły dowiedzieć się czym zajmuje się dany rzemieślnik, poznać narzędzia i wyposażenie warsztatu oraz przyjrzeć się jego pracy.

Na zakończenie warsztatów dzieci degustowały własnoręcznie upieczone ciasteczka i rogaliki.

Zajęcia odbywały się na terenie wioski ginących zawodów wzniesionej w architekturze tradycyjnej zabudowy wsi na terenie ECKiW w Roskoszy. W obiektach wioski mieszczą się warsztaty i pracownie wyposażone w odpowiedni sprzęt do nauki zawodów ginących: kamieniarza, zduna, piekarza, cukiernika, tkacza, rymarza, kowala, dekarza/strzecharza/gonciarza i kołodzieja.

materiał: Szkoła Podstawowa w Sworach.
tekst i zdjęcie: Barbara Panasiuk-nauczyciel Szkoła Podstawowa w Sworach.
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama