Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Woskrzenice Duże: Dzień Matematyki (galeria)

Jako królowa nauk matematyka ma swoje święto, które dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Woskrzenicach Dużych ze swoją wychowawczynią Sylwią Koszołko obchodziły 14 marca 2023r. Ten dzień był bardzo ciekawy i wesoły przepełniony zadaniami i zabawami matematycznymi.

Podczas zajęć dzieci poszukiwały matematyki wszędzie nawet w bajkach. Odkryły ją w kilku znanych im utworach np. w bajce „ Trzy świnki”, „ Królewna śnieżka”, „ Wilk i siedem koźlątek” i innych. W celu przypomnienie treści tych bajek wysłuchały i obejrzały teatrzyk pt. „Trzy świnki”. Podczas zajęć przeliczały, dodawały, odejmowały, a pomagały im w tym postaci bajkowe. Nie zabrakło zabaw z kodowaniem przy użyciu Maty do kodowania i kubeczków oraz wiatraka matematycznego. Świetnie sprawdziły się kostki do gry urozmaicając zabawy ruchowe. Dzień minął bardzo szybko, a uśmiechy nie znikały z twarzy przedszkolaków.

Zabawy matematyczne rozwijają logiczne myślenie, wyobraźnię, kreatywność, symetrię, orientację w przestrzeni i wiele innych pojęć matematycznych. Jak mówił Arystoteles „Matematyka nie jest trudna ani nudna, jeśli zaprzyjaźnimy się z nią od dziecka”.

materiał: Szkoła Podstawowa w Woskrzenicach Dużych
tekst i zdjęcie: Sylwia Koszołko Szkoła Podstawowa w Woskrzenicach Dużych
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama