Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Koncert „Wilcze Echa. Rzecz o Żołnierzach Wyklętych” w Terespolu (film)

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol, Terespolskie Studio Filmowe oraz Burmistrz Miasta Terespol zaprosili mieszkańców i sympatyków muzyki oraz historii na koncert medialno - muzyczny "Wilcze Echa. Rzecz o Żołnierzach Wyklętych", który odbył się 11 marca w Restauracji Galeria Smaków w Terespolu.

Pamięć o żołnierzach wyklętych rozpoczęła się pięć lat temu, zapoczątkowało ją Terespolskie Studio Filmowe i Wojtek Prokopiuk. Uroczyście 1 marca pod pomnikiem w Terespolu zawsze były składane kwiaty i tak to się odbywało do tego roku. W tym roku, za sprawą inicjatywy Stowarzyszenia i Terespolskiego Studia Filmowego, przy aprobacie burmistrza miasta, podjęliśmy wyzwanie zorganizowania tego koncertu – wyjaśnia prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol Krzysztof Badalski.

Przed publicznością wystąpili: Justyna Maleńczuk, Magda Badalska, Janusz Maleńczuk i Maciej Badalski oraz instrumentaliści Andrzej Maleńczuk i Eugeniusz Badalski. Artyści zaprezentowali widowisko medialno – muzyczne przygotowane we współpracy z Terespolskim Studiem Filmowym i Tomaszem Oleszczukiem z firmy Free Sound, który stworzył animacje potrzebne do projektu.

Żeby zrozumieć historię Żołnierzy Wyklętych, ich walkę i upór, musimy zastanowić się nad tym, co czuli ci, którzy przez sześć lat walczyli z okupantem niemieckim wierząc, że walczą o wolną Polskę. Wierząc, że ich upór i poświęcenie będą wynagrodzone, a oni w końcu będą mogli odłożyć karabin i wrócić do swoich domów, skończyć szkoły, odbudować Ojczyznę i zacząć normalnie żyć – padły słowa w trakcie koncertu.

W trakcie koncertu wśród uczestników rozlosowano pamiątkowe gadżety.

Warto dodać, że Stowarzyszenie złożyło wniosek do programu „Niepodległa” na realizację zadania „Pamięć o Żołnierzach Wyklętych”. To pierwszy krok, który pozwoli wykonać mural w Terespolu oddający cześć żołnierzom walczącym w Armii Krajowej. Jednocześnie, jeśli tylko wniosek zostanie zaakceptowany, a dotacja przyznana, w dniu 6 sierpnia odbędzie się koncert piosenek niezakazanych.

materiał: Radio Biper Terespol
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama